Richard Sulík: Na vláde za núdzový stav hlasovať nebudem

  • Richard Sulík nebude na zasednutí vlády hlasovat za predĺženie núdzového stavu
  • Tvrdí, že situáciu treba riešiť konkrétnymi zákonmi
Sulik Richard SaS
TASR/Jaroslav Novák
  • Richard Sulík nebude na zasednutí vlády hlasovat za predĺženie núdzového stavu
  • Tvrdí, že situáciu treba riešiť konkrétnymi zákonmi

Minister hospodárstva a šéf SaS Richard Sulík nebude na zasadnutí vlády hlasovať za predĺženie núdzového stavu. Ako TASR informuje, odôvodňuje to zlepšovaním pandemickej situácie.

Je ochotný podporiť ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) s príslušným návrhom zákona, a to aj v skrátenom legislatívnom konaní. Treba podľa neho situáciu riešiť konkrétnymi zákonmi a nie všeobecným núdzovým stavom, ktorý obmedzuje slobodu občanov.

gastro slovensko opatrenia koronavírus núdzový stav
zdroj: TASR/Pavol Zachar

„Myslím si, že núdzový stav sme už podporili dostatočne veľakrát na to, aby sme s tým už prestali,“ povedal Sulík novinárom s tým, že nevidí dôvod na núdzový stav. „Je najvyšší čas, aby sme tieto problémy riešili zákonmi, ktoré budú riešiť len tie problémy, a nie všeobecným núdzovým stavom, ktorý obmedzuje slobodu občanov,“ doplnil.

O núdzovom stave budú koaliční partneri rokovať v pondelok večer

Pandemická komisia vlády SR odporúča predĺžiť núdzový stav o ďalších 30 dní, uvádza TASR. Sulík reagoval, že v komisii sú ľudia, ktorí vidia len pandémiu.

Zopakoval, že ak by jej súčasťou aj ekonómovia, sociológovia či pedagógovia, jej odporúčania by mohli byť iné. Nemôžeme podľa neho úplne zlikvidovať gastro. Upozornil, že utrpel aj maloobchod.

Riešenie vidí SaS v novelizácii zákona o hospodárskej mobilizácii, čím by sa umožnilo ukladanie pracovnej povinnosti mimo núdzového stavu. O tom majú podľa Sulíka ešte v koalícii diskutovať.

Súhlasíš s tým, aby sa zrušil núdzový stav?

O predĺžení núdzového stavu majú v pondelok večer hovoriť koaliční partneri. Núdzový stav naposledy predĺžila vláda od 20. marca o ďalších 40 dní. Platí do 28. apríla.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech