Richard Sulík: Poznám Matoviča 12 rokov, funkcia premiéra ho veľmi zmenila

  • Poslednou kvapkou v konflikte s Igora Matovičom nebol podľa Sulíka Sputnik, ale to, že ho premiér spojil s vraždou Jána Kuciaka
  • Richard Sulík hovorí, že Matovič o ňom šíri klamstvá, je zásadne proti predčasným voľbám
  • Rekonštrukciu vlády považuje za nevyhnutnú
  • Rekonštrukciu vlády pripúšťa aj Boris Kollár, no myslí si, že rekonštrukciou sa nič nezmení
Minister financií Igor Matovič stojí za ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom
TASR/Jakub Kotian, Facebook/Katarína Matejková
  • Poslednou kvapkou v konflikte s Igora Matovičom nebol podľa Sulíka Sputnik, ale to, že ho premiér spojil s vraždou Jána Kuciaka
  • Richard Sulík hovorí, že Matovič o ňom šíri klamstvá, je zásadne proti predčasným voľbám
  • Rekonštrukciu vlády považuje za nevyhnutnú
  • Rekonštrukciu vlády pripúšťa aj Boris Kollár, no myslí si, že rekonštrukciou sa nič nezmení

Richard Sulík bol dnes hosťom relácie V politike na TA3. Reč bola najmä o napätej situácii v koalícii. Richard Sulík naďalej trvá na rekonštrukcii vlády, predstavu o novom zložení vlády však konkretizovať nechcel. 

 „Igor Matovič svoju premiérsku funkciu nezvláda.“ Odmietol však obvinenia Igora Matoviča, ktorý tvrdí, že Richard Sulík je za predčasné voľby. „Igora Matoviča poznám 12 rokov. Funkcia premiéra ho veľmi zmenila,“ vyjadril sa podpredseda vlády a šéf strany SaS. Predčasné voľby by podľa neho akurát dovolili triumfálny návrat Smeru 2, teda strany Hlas Petra Pellegriniho.

Minister hospodárstva opäť zdôraznil, že rešpektuje volebné víťazstvo hnutia OĽANO. Tvrdí, že si vie predstaviť schopného premiéra aj z „vôd“ OĽANO. Meno však konkretizovať odmietol.

Iveta Radičová: Taký Robert Fico by o tom, ako chutí moc, mohol napísať celú knihu

Voči výrokom Igora Matoviča sa ohraďuje

Igor Matovič o mne sústavne šíri klamstvá.“ Richard Sulík odmieta, že by chcel pád vlády, rovnako ako aj odmieta, že by bol iniciátorom predčasných volieb. Taktiež odmietol premiérov výrok, že SaS bolo proti Sputniku V. Richard Sulík zdôraznil, že kritizovali len tlačovú konferenciu a spôsob prezentácie Igora Matoviča. 

Tvrdí, že ak by hnutie OĽANO súhlasilo s výmenou premiéra iba v prípade, že by odstúpil aj Sulík z postu ministra hospodárstva, je ochotný svoju „hlavu“ ponúknuť. 

Pribudlo 97 nových úmrtí, počet nových prípadov naznačuje zlepšenie. Očkovať sa môže začať už aj mladšia skupina

Príčinou koaličnej krízy podľa Sulíka nebol Sputnik, ako premiér tvrdí. „Pohár pretiekol, keď ma spojil s vraždou Jána Kuciaka,“ povedal Sulík s tým, že Matovič riadi krajinu cez Facebookové statusy a pomedzi to útočí na všetkých okolo. „Kladiem si otázku, kedy vládne. Mám pocit, že tretinu času trávi písaním na Facebooku a druhú tretinu takýmito útokmi,” povedal minister hospodárstva.

Richard Sulík naznačil, že by demisiu mal podať aj minister Krajčí. Už v minulosti navrhoval, že by Ministerstvo zdravotníctva SR mohlo byť pod jeho palcom. „Po jeho mene kričia tí, ktorí mu to neuľahčovali,“ reagoval Boris Kollár.

Zmení sa niečo výmenou premiéra? 

Boris Kollár ďalej dodáva, že rekonštrukcia vlády ničomu nepomôže. „Vy si myslíte, že keď vymeníme Igora Matoviča a Mareka Krajčího, že sa niečo zmení?“  Ako príklad uviedol aj rekonštrukciu bývalej vlády, kedy si premiérske žezlo vymenili Róbert Fico a Peter Pellegrini. „Igor Matovič bude stále v politike.“ Rekonštrukciu vlády však pripúšta aj Boris Kollár. 

Uznávaný analytik prezradil, ktorej vakcíne verí najviac. Mnohých zrejme prekvapí

Ak sa situácia nezlepší, po 21. marci nás zrejme čaká trvdý lockdown. Richard Sulík tvrdí, že strana SaS by takýto zákon vetovala. So Sulíkom súhlasil aj predseda parlamentu Boris Kollár. Tvrdí, že takýto krok by našu ekonomiku už nadobro zruinoval.

Zdroj: Ta3 V Politike

Najnovšie videá

Trendové videá