Rimac predstavil absolútne najrýchlejší elektromobil. Prekonáva aj Teslu

  • Vyrobí sa len v limitovanej sérii
  • Z 0 na 60 mph sa rozbehne za 1,85 sekundy
  • Dojazd je 650 kilometrov
c_two_static_front_02b
Rimac Automobili
  • Vyrobí sa len v limitovanej sérii
  • Z 0 na 60 mph sa rozbehne za 1,85 sekundy
  • Dojazd je 650 kilometrov

Rimac je unikátna chorvátska automobilka, ktorá sa doteraz venuje malosériovej výrobe extrémne rýchlych elektromobilov. V minulom roku sa, nanešťastie, Rimac „preslávil“ aj nehodou v sérii Grand Tour. Richard Hammond vtedy na modeli Concept One hrozivo havaroval, no našťastie vyviazol len so zlomeninou kolena.

Už vtedajší Concept One bol podľa Hammonda najrýchlejším autom, ktoré kedy šoféroval. Predsa elektromobil má štyri elektromotory, výkon 1088 koní a z nuly na sto vystrelí už za 2,6 sekundy. Nový Concept Two, nazývaný C Two, je však omnoho extrémnejší. V skratke výrobca udáva, že z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h) dokáže zrýchliť už za 1,85 sekundy.

Rýchlejší ako Tesla

To je dokonca rýchlejšie než novopripravovaný roadster od Tesly, ktorý má prísť v roku 2020. Rimac chce auto vyrobiť v limitovanej sérii 150 kusov, čím by sa elektromobil stal najrýchlejším sériovo vyrábaným autom. Teda v oblasti zrýchlenia. Maximálna rýchlosť bude limitovaná na 415 kilometrov za hodinu.

Nový Rimac má zvládnuť štvrť míle za 9,1 sekudy a na jedno nabitie s 120 kWh batériou prejde 650 kilometrov. Ďalšími novinkami v aute majú byť jeho odomykanie či štartovanie len za pomoci rozpoznania tváre. C Two dostane okrem extrémne rýchleho pohonu aj inovácie v oblasti technológií.

Chorváti doň inštalujú osem kamier, jeden alebo dva Lidari, šesť radarov a 12 ultrazvukových senzorov. Podľa automobilky by mala novinka zvládnuť až stupeň štyri autonómneho riadenia. To aktuálne na trhu nezvládne ani jedno auto. Ide o takmer čistú autonómnu jazdu. Auto vyzerá ako sen, no kedy sa dočká uvedenia do reality, nie je známe. Ani to, za akú cenu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech