Robert Fico o bývaní v luxusnom kaštieli za milióny: Chodím tam na rehabilitácie, bývam v Ružinove

  • Bývalý premiér má bývať v luxusnom zrekonštruovanom kaštieli
  • Budova je prepojená so známymi oligarchami
Fico
TASR - Michal Svítok/Vinosady.sk
  • Bývalý premiér má bývať v luxusnom zrekonštruovanom kaštieli
  • Budova je prepojená so známymi oligarchami

Aktualizované 15:15 o vyjadrenie predsedu Smeru Roberta Fica

Bývalý premiér a predseda Smeru Robert Fico si zrejme našiel nové bývanie. Po tom, čo musel odísť z Bašternákovho komplexu Bonaparte, bolo dlho miesto jeho pobytu neznáme. Novinárom iba odkázal, že „kde bývam, do toho vás celkom nič nie je. Do toho vás to je vtedy, ak budete mať informáciu, že som si kúpil byt, na ktorý nemám, alebo ak platím nejaký nájom, na ktorý nemám,“ povedal na tlačovej besede.

zdroj: Vinosady.sk

Týždenník Plus 7 dní však jeho nové bydlisko vypátral a všetko nasvedčuje tomu, že toto bývanie je nad jeho finančné možnosti. Expremiér totiž nocuje v kaštieli v obci Vinosady neďaleko Bratislavy. Kaštieľ je podľa Plusky majetkovo napojený na „mecenášov Smeru“, Juraja Širokého a Jozefa Brhela.

Kaštieľ je podľa novinárov dobre zabezpečený kamerami a strážnou službou. Fica sa podarilo odfotografovať, ako zo sídla odchádza. Novinári ho sledovali počas ciest do centrály Smeru.

 

zdroj: Vinosady.sk

Oficiálne kaštieľ patrí firme s názvom Obnova kultúrnych a historických pamiatok. Firma má najbližšie ku oligarchovi Miroslavovi Výbohovi. Vlastnícka štruktúra je však neprehľadná, firmu vlastní česká SLUG Property, a. s. a tú ovláda schránková spoločnosť Johnson Developments LLC sídliaca v americkom štáte New Jersey.

Kaštieľ je skutočne luxusným sídlom za milióny eur. Okrem honosných priestorov vybavených luxusným nábytkom má aj plavecký bazén, fitnes či obrovský park s jazierkom.

Fico: Bývam v Ružinove

Robert Fico neskôr poskytol médiám krátke vyjadrenie ku svojmu údajnému bývaniu v kaštieli. Odmietol tvrdenia, že tam býva a zároveň sa čudoval „aké enormné úsilie sa vynakladá na to, aby ste niekoho zdiskreditovali“. 

Nebývam v žiadnom objekte vo Vinosadoch. Bývam v prenajatom byte v Ružinove a prekvapuje ma, že ste ešte nezistili, kde. Ako viete, mám problémy so zdravím a potrebujem intenzívnu rehabilitáciu viac, ako inokedy. Keďže teraz je všetko pozatvárané, dostal som ponuku od známych využívať toto zariadenie,“ povedal Fico.

Zdroj: Plus7dní

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK