Robert Fico: Zaočkovať sa nedám, farmaceutické firmy na tom chcú iba zarobiť

  • Róbert Fico bol dnes hosťom Braňa Závodského na Exprese
  • Kritizoval súčasnú vládnu koalíciu
  • Opäť šokoval aj svojimi tvrdeniami o vakcínach
Róbert Fico
TASR/Dano Veselský
  • Róbert Fico bol dnes hosťom Braňa Závodského na Exprese
  • Kritizoval súčasnú vládnu koalíciu
  • Opäť šokoval aj svojimi tvrdeniami o vakcínach

Bývalý premiér Slovenskej republiky Róbert Fico bol dnes hosťom Braňa Závodského na Exprese. Diskutovalo sa o súčasnej vláde, petícii opozičných strán, ale aj o očkovaní. Róbert Fico dnes opätovne potvrdil svoj chladný vzťah k vakcínam. Na svojich tvrdeniach o očkovaní nevidí nič zlé a odmieta brať zodpovednosť za niekoho, kto sa zaočkovať nedá. 

Ukradnuté milióny a skorumpovaná spravodlivosť. Toto sú najväčšie kauzy Slovenska (2. časť)

Už na začiatku diskusie sa Róbert Fico pustil do vlády. Súčasnú vládu kritizoval napríklad za nákup antigénových testov. Róbert Fico si aj nariadený núdzový stav vysvetľuje svojsky. „ Táto vláda predlžuje núdzový stav, lebo sa bojí demonštrácií a protestov,“ vyhlásil Róbert Fico. 

Róbert Fico opäť vytiahol aj vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Tvrdí, že vtedajšia vláda nemala s vraždou nič spoločné. „ V roku 2018 tu boli ľudia klamaní, pretože tu niekto spájal úrad vlády s vraždou“. 

K očkovaniu prístup nezmenil 

Róbert Fico sa už cez leto pre Hospodárske noviny vyjadril, že očkovanie nepodstúpi. „Mňa neprinúti nikto, aby som si nechal pichnúť nejakú chémiu len tak, lebo si to želajú farmaceutické firmy, ktoré na tom chcú zarobiť“. Na otázku moderátora, či svoj prístup k očkovaniu zmenil, reagoval Róbert Fico nasledovne: „ Trvám na ňom. Ja si nerobím z huby riť“. 

Robert Fico je hosťom Braňa Závodského.

Posted by Radio Expres on Friday, February 12, 2021

Róbert Fico sa očkovať nebude. „ Ja nie som zástancom očkovania“.  Na Exprese to zopakoval hneď niekoľkokrát. Myslí si, že svojimi tvrdeniami neovplyvňuje postoj ľudí k očkovaniu. Hovorí, že nevidí dôvod, prečo by mal niesť zodpovednosť za niekoho, kto sa rozhodne nedať sa zaočkovať.

Svojimi vyjadreniami sa častokrát pohybuje na hrane. „ Ja mám právo povedať, že očkovanie je obrovský biznis.  Stoja za ním obrovské farmaceutické firmy “. Róbert Fico si myslí, že očkovanie by malo byť na dobrovoľnej báze a alternatívou k vakcíne by mohol byť negatívny PCR test. 

Smer chce podať na Slovenskú poštu trestné oznámenie. Tá nechce doručovať ich neoznačené petičné hárky

Verí, že referendum bude

Rozoberala sa aj petícia opozičných strán. Róbert Fico si myslí, že stanovený počet hlasov potrebných na referendum sa vyzbierať podarí. „ Nálada medzi ľuďmi je tak silne v prospech tejto petičnej akcie, že by nemal byť nejaký zásadný technický problém vyzberať viac ako 350 000 podpisov “. 

Zdroje: Braňo Závodský/ Expres, Hospodárske noviny 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech