Robo Džunko, mal byť prepustený „na náramok“, no ostáva vo väzbe. Súd žiadosť prvotne odsúhlasil

  • Róbert veril, že sa na slobodu dostane skôr
  • Jeho žiadosť ale zamietli a naďalej ostáva vo väzbe
Ilustračný obrázok
Ilustračnýobrázok, Unsplash/Roman Kasyan, Facebook/Michal Šimečka Progresívne Slovensko
  • Róbert veril, že sa na slobodu dostane skôr
  • Jeho žiadosť ale zamietli a naďalej ostáva vo väzbe

Príbeh mladého Roba si určite zachytil. Pre prípad, že by si meno Róbert Džunko počul po prvýkrát, aspoň v krátkosti ti opíšeme jeho príbeh.

Osudnou sa mu stala piváreň

Robo je mladý chlapec, ktorý preferoval občasné fajčenie marihuany. Prvýkrát ho prichytili v roku 2017 s 12g marihuany. Výsledkom bol podmienečný trest na 30 mesiacov s odkladom na 36 mesiacov. Robo ďalej pracoval, stretával sa s kamarátmi, žil nekonfliktný život a podmienečný trest mu postupne plynul.

Býval som starými rodičmi, o ktorých sa príkladne staral až do ich smrti a neskôr si z platu financoval vlastný podnájom. 1.2.2019 ho však ho pri náhodnej razii v jednej košickej krčme opäť prichytili s 7,7g marihuany.

Odvtedy je vo vyšetrovacej väzbe a je obvinený z opakovanej konzumácie a prechovávania marihuany podľa Trestného zákona paragraf 172 odsek 2 písmeno a). 12.9.2020 bol odsúdený Okresným súdom v Košiciach na 12,5 roka nepodmienečne, informuje Sloboda pre Roba, iniciatíva, ktorá vznikla na podporu a šírenie osvety o neprimeraných trestoch v danej veci.

zdroj: pixabay/hayleyzacha

Zdrvujúci výsledok

Róbert, ani jeho rodina nestrácali nádej a verili, že sa spoza mreží dostane skôr. Okresný súd na konci júna rozhodol, že ho prepustí domov s monitorovacím náramkom, pod dohľadom probačného úradníka.

Stať sa tak malo po 30 mesiacoch väzby a na jeho ôsmu žiadosť. Prokurátorka ale podala sťažnosť a minulý týždeň o nej rozhodoval krajský súd.

Výsledok je zdrvujúci. Robovu žiadosť zamietli a zostáva naďalej vo väzbe. Na cele 3,5 x 3,5 metra s tromi spoluväzňami, v teplotách vyše 40 stupňov Celzia. S jednou hodinovou prechádzkou denne, a dvomi sprchami do týždňa. Medzi vrahmi, ktorí si odpykávajú polovičné tresty, ako on,“ píše Progresívne Slovensko.

Zdroje: slobodapreroba, Facebook/Progresivne Slovensko

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá