Roman Michelko začínal u Mečiarovho ekonóma. Teraz chce do europarlamentu za „väčšie peniaze a menej roboty,“ tvrdí expert

  • Michelko v politike začínal ako asistent Augustína Mariána Húsku
  • Dnes „háji farby“ SNS a kandiduje aj do europarlamentu
  • Startitup zmapoval jeho príbeh
Roman Michelko
SITA/Jakub Julény
  • Michelko v politike začínal ako asistent Augustína Mariána Húsku
  • Dnes „háji farby“ SNS a kandiduje aj do europarlamentu
  • Startitup zmapoval jeho príbeh

„Pred národnými silami je obrovská úloha – intenzívne a systematicky pracovať na dekriminalizácii prezidenta prvej Slovenskej republiky Tisa. Schytávali by sme za to poriadne mediálne útoky od neoliberálnych médií. Nájdu sa však ľudia, ktorí pôjdu na túto kamikadze misiu?“ zaznelo od Romana Michelka.

Do parlamentu a neskôr aj do vlády sa po septembrových predčasných parlamentných voľbách dostalo viacero „hviezd“ konšpiračnej scény. Okrem ministerky kultúry Martiny Šimkovičej, kontroverzného poslanca Rudolfa Huliaka či splnomocnenca na preverenie pandémie Covid-19 Petra Kotlára, bránami parlamentu na kandidátke SNS prešiel aj Roman Michelko, ktorý je autorom výroku v úvode článku.

Kontroverzné slová o prezidentovi vojnového Slovenského štátu Tisovi vyslovil v roku 2012 na konferencii Spolku slovenskej inteligencie Korene. 

Michelko: Moje slová o Tisovi boli vytrhnuté z kontextu

„Bolo to vytrhnuté z kontextu, spoločnosť v roku 2012 bola niekde úplne inde. Moje slová boli istou literárnou abstrakciou, možno provokáciou, dnes by som to už nepoužil. Išlo mi o to, aby som poukázal, že ľudové retribučné súdnictvo po roku 1945 nebolo ani objektívne, ani spravodlivé,“ hovorí pre Startitup poslanec Michelko.

Roman Michelko
zdroj: Wikipedia/Martin B

Toho Slováci poznajú ako politológa, youtubera, publicistu, ale aj spisovateľa. Rodák z Košíc pôsobí oproti viacerým svojim kolegom z „národniarskeho spektra“ decentne, priam až distingvovane, avšak pravidelne vystupuje v dezinformačných médiách, viackrát tiež diskutoval s hoaxerom a internetovým agresorom Dannym Kollarom.

V politike Michelko ešte pred rokmi začínal ako poslanecký asistent Augustína Mariána Húsku (HZDS), neskôr v tej istej funkcii pôsobil aj u Jána Podmanického (Smer-SD). Nebohý Húska bol svojho času podpredsedom Mečiarovho hnutia a ľudia ho nazývali aj Mečiarovým ekonómom, keďže Húska bol vzdelaním ekonóm. Ako si poslanec pamätá na tieto časy?

„Už to bolo pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Odišiel som vtedy z rádia, bolo to obdobie Dzurindovej vlády a bol som veľmi kritický k tomu, čo sa vtedy dialo. Vykonával som normálnu asistentskú prácu, pripravoval podklady a ostatné veci,“ spomína národniar.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Denník N, Facebook/Filip Struhárik, Youtube/Roman Michelko, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá