Romana Tabák po padáku v OĽANO mieri do nového poslaneckého klubu

  • Romana Tabák pre Startitup prezradila, že zrejme čoskoro začne v novom poslaneckom klube
  • Povedala viac aj o kandidatúre na bratislavskú starostku
Romana Tabák
Startitup/Dominik Bízik
  • Romana Tabák pre Startitup prezradila, že zrejme čoskoro začne v novom poslaneckom klube
  • Povedala viac aj o kandidatúre na bratislavskú starostku

Poslankyňa Romana Tabák nedávno skončila svoju parlamentnú púť v poslaneckom klube Obyčajných ľudí Igora Matoviča. „Padáka“ z klubu dostala po tom, čo nepodržala klub pri hlasovaní o možnej väzbe šéfa Smeru Roberta Fica.

Po tomto nečakanom personálnom zemetrasení sa tak otvorila otázka, kam povedú politické kroky bývalej tenistky.

Tabák pre Startitup nečakane priznala, že zrejme už čoskoro zakotví pod parlamentnou „strechou“ nového poslaneckého klubu. A dodala, že tento krok súvisí aj s jej naznačenými plánmi kandidovať na bratislavskú starostku.

Mestská poslankyňa a aj starostka

Romana Tabák už pred mesiacmi pre náš portál pripustila, že zrejme zabojuje o post starostky bratislavského Starého Mesta v blížiacich sa komunálnych voľbách.

Počas prebiehajúcej schôdze národnej rady pre Startitup opäť o niečo priblížila svoje plány týkajúce sa „džobu“ starostky.

„Áno, čoskoro to dozreje, všetko sa to zvažuje, teraz sa to všetko ako keby pripravuje, takže čoskoro vás o tom budem informovať, keďže do konca augusta musíte vyplniť ten formulár, takže uvidíme,“ priblížila.

Tabák nám už v minulosti priznala, že by malo ísť o kandidatúru na starostku bratislavského Starého Mesta, teraz prekvapivo dodala, že to zrejme nebude jediné miesto, o ktoré počas volieb zabojuje. 

„Som rodená Staromešťanka, aj do školy som sem chodila, takže by bola škoda, ak by som nekandidovala do Starého Mesta. Som hrdá Staromešťanka, bude mi cťou, ak budem poslankyňou alebo náhodou starostkou. Je to moja srdcovka. Veľmi rada mám Staré Mesto, moji starí rodičia tu žijú,“ opísala.

Poslankyne sme sa opýtali, či sú teda vo voľbách v hre až dva spomínané posty. „Áno, áno, ale ľudia musia rozhodnúť, takže to beriem veľmi s pokorou,“ podčiarkla.

Romana Tabák
zdroj: TASR/Jakub Kotian Súkromný archív Romana Tabák Startitup

Mieri do nového poslaneckého klubu

Tabák pri téme kandidatúry otvorila aj ďalšiu tému, ktorá s ňou súvisí. A to je jej budúcnosť v národnej rade. „Ak by som takto zostala nezaradená, tak by to určite vadilo, nakoľko vás budem informovať už čoskoro, tak uvidíte, kam prestupujem,“ prezradila tajnostkársky Tabák.

V minulosti sa v parlamentných kuloároch skloňovalo v súvislosti s parlamentnou budúcnosťou političky hnutie Sme rodina. „Uvidíte,“ odpovedala stručne.

Samotná Tabák ale prezradila, či sa vidí skôr v koaličných alebo opozičných radoch. „Plánujem, aby to bola koaličná strana, ale viete, som ten typ, čo nerada hovorí dopredu, ale vyjadrím sa k tomu, až keď to bude na istotu,“ podotkla.

Romana Tabák
zdroj: Startitup

Vyhadzov z Obyčajných ľudí

Tabák je v súčasnosti v parlamente vedená ako nezávislá poslankyňa. Tá musela spolu s Katarínou Hatrákovou opustiť klub Obyčajných ľudí po spomínanom hlasovaní týkajúcom sa Roberta Fica.

Téme sme sa venovali v tomto článku.

O tom, že poslankyňa Romana Tabák skončila v klube OĽaNO, informoval Andrej Stančík s tým, že „hanba tohto parlamentu je konečne z klubu von“. Poslanec ďalej uviedol, že dlhodobo tvrdil, že Tabák nemá v klube čo robiť. 

„Robila nám hanbu a svojimi postojmi a názormi konzistentne ukazovala, že nemá výbavu na to, aby vykonávala mandát poslanca NR SR,“ píše ďalej Stančík na sociálnej sieti. Dodáva, že je smutný, že poslankyňa bola vylúčená až po takomto podraze a podržaní Fica.

Zdroj: FB/Andrej Stančík

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá