Tabák a Hatráková si v OĽaNO už neškrtnú, vylúčili ich z poslaneckého klubu

  • Dôvodom je to, že nezahlasovali za vydanie Roberta Fica do väzby
tabák hatráková
TASR/Jaroslav Novák TASR/Jakub Kotian
  • Dôvodom je to, že nezahlasovali za vydanie Roberta Fica do väzby

O tom, že poslankyňa Romana Tabák skončila v klube OĽaNO, informoval Andrej Stančík s tým, že „hanba tohto parlamentu je konečne z klubu von“. Poslanec ďalej uviedol, že dlhodobo tvrdil, že Tabák nemá v klube čo robiť. 

„Robila nám hanbu a svojimi postojmi a názormi konzistentne ukazovala, že nemá výbavu na to, aby vykonávala mandát poslanca NR SR,“ píše ďalej Stančík. Dodáva, že je smutný, že poslankyňa bola vylúčená až po takomto podraze a podržaní Fica.

„Mandát, ktorý získala podvodom na voličoch a na hnutí, by mala vrátiť,“ uzatvára.

Denník N informuje o tom, že z klubu bola vylúčená tiež Katarína Hatráková.

„Dnes sa poslankyne Katarína Hatrákova a Romana Tabák, dve poslankyne z 50 poslancov OĽaNO, svojím hlasovaním spreneverili hodnotám hnutia a programu, pod ktorý sa podpísali, a tým, že zabránili výkonu spravodlivosti, zradili drvivú väčšinu voličov OĽaNO,“ uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš krátko po ukončení rokovania vlády.

Hatráková si nemyslí, že táto koalícia stráca kredit ako protikorupčná. Hlasovanie vnímala zo širšieho politologického pohľadu. „Nehovorím, že Fico je nadčlovek, ale že ako poslanci požívame istú mieru ochrany,“ obhajovala sa po hlasovaní.

Medzi dôvody jej rozhodnutia patril i obsah obvinenia.

K svojmu rozhodnutiu sa vyjadrila aj Romana Tabák, ktorá svoje kroky obhajuje tým, že sa odmieta podieľať sa na politickej pomste. „Ak platí, že poslanecký klub hnutia OĽaNO je slobodný a všetci hlasujeme podľa svedomia a presvedčenia, potom nikto nemôže moje hlasovanie namietať,“ konštatuje. 

Zdroje: Denník N, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá