Ronaldo pripravil Coca-Colu o 4 miliardy, Pogba zas spravil antikampaň pivu. Tlačové konferencie EURO sú burlivé

  • Aj jednoduchým gestom možno prejaviť svoje názory a postoje
  • Pre takýto krok sa rozhodli aj futbalisti počas EURO 2021
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, reprofoto/youtube/BeanymanSports
  • Aj jednoduchým gestom možno prejaviť svoje názory a postoje
  • Pre takýto krok sa rozhodli aj futbalisti počas EURO 2021

Po Ronaldovi, ktorý na tlačovej konferencii zo stola odstránil fľaše Coca-Coly, prišiel s podobným krokom aj futbalista Paul Pogba. Ten namiesto sladeného nápoja spred seba odstránil fľašu Heinekenu.

Pite radšej vodu

Svet obletelo video, počas ktorého Cristiano Ronaldo počas tlačovej konferencie EURO 2020 spred seba odstránil dve fľaše nápoja Coca-Cola, ktorá je sponzorom turnaja. Okrem toho po portugalsky zakričal, aby ľudia pili vodu.

Dedoles valcuje strereotypy, za tvoj aj nenávistný komentár pod PRIDE príspevkom pošle peniaze na podporu LGBTI

Aj napriek tomu, že podobný krok pôsobí ako nevinný akt, spôsobil veľký pokles akcií Coca-Coly. Najznámejšia značka nealkoholického nápoja na svete zaznamenala pokles až o 4 miliardy dolárov, informuje The Guardian.

UEFA na incident zareagovala vyhlásením: Hráči majú pri príchode na tlačovú konferenciu na výber vodu, Coca-Colu a Coca-Colu Zero.“

Únia tiež doplnila: Bez podpory partnerov ako Coca-Cola by sme nemohli organizovať úspešné turnaja pre hráčov a fanúšikov, tiež by sme nemohli investovať toľko prostriedkov do futbalu na všetkých úrovniach.“

O podobný rozruch sa na ďalší deň postaral aj francúzsky hráč Paul Pogba, ktorému na stole prekážala fľaška pivného konglomerátu Heineken.

Paul Pogba
zdroj: reprofoto/youtube/BeanymanSports

Majú na to právo

Francúz sa pre podobný krok rozhodol pravdepodobne v dôsledku toho, že je Moslimom. Pre nich je totiž pitie alkoholu neprípustné. Pogba sa vraj Moslimom stal v roku 2009.

„Prinútilo ma to zmeniť sa a uvedomiť si určité veci v živote. Myslím si, že možno práve to ma robí ma vnútorne pokojnejším,“ cituje francúzskeho hráča portál Daily Mail.

Je však otázne, ako na podobný krok zareaguje spoločnosť Heineken. Coca-Cola v reakcii na Ronaldove rozhodnutie uviedla, že „každý má právo preferovať iný druh nápoja“.

Ronaldo
zdroj: reprofoto/youtube/BeanymanSports

 

Zdroje: The Guardian, Daily mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK