Rozčúlený Kaliňák o odpočúvanej chate a stretnutiach s Bödörom: A prečo by sme sa nemohli stretávať?

  • Bývalého ministra Roberta Kaliňáka značne podráždili otázky ohľadom medializovaných stretnutí na chate
  • Jeho reakcia bola nahnevaná
TASR/Jakub Kotian
  • Bývalého ministra Roberta Kaliňáka značne podráždili otázky ohľadom medializovaných stretnutí na chate
  • Jeho reakcia bola nahnevaná

Denník N a portál Aktuality dnes vyrukovali s viacerými informáciami ohľadom tajných stretnutí šéfa Smeru Roberta Fica s oligarchom Miroslavom Bödörom, ktorý má pod palcom nitriansku SBS-ku Bonul. Na chate pri Leviciach sa mali stretávať aj syn policajného exprezidenta Tibora Gašpara či advokát Marek Para, ktorý zastupoval aj Mariana Kočnera.

Odposluchy sú súčasťou spisu kauzy Očistec a boli vyhotovené policajnými kamerami legálnym spôsobom, rozhodol o nich súd. Podľa doteraz medializovaných informácií sa mali na chate preberať rôzne témy, šlo o politiku, ale aj známe kauzy. Množstvo rozhovorov a hodiny nahrávok sú súčasťou policajného spisu. 

Prečo nie?

Startitup kontaktoval bývalého ministra vnútra Robert Kaliňáka, aby bližšie priblížil dôvod zvláštnych stretnutí na chate.  Na otázku prečo sa partička stretávala aj so šéfom kontroverznej SBS Bonul, odpovedal Kaliňák stručne. „A prečo nie?“

Keď budete stíhaný vy, pán kolega, tak kto sa stretne s vašimi rodičmi, ktorým vysvetlia, aké neprávo je na vás páchané?“ Reagoval svojský bývalý šéf rezortu vnútra. Zrejme tak narážal na Norberta Bödöra, ktorý je vo väzbe. Je totiž obžalovaný v súvislosti s kauzou Dobytkár. 

Na otázku, či sa skupinka stretávala s hlavou nitrianskeho klanu práve kvôli jeho synovi Norbertovi, odpovedal exminister vnútra záporne. Stretávali sa vraj aj preto, aby viedli diskusiu o porušovaní základných demokratických práv v krajine.

Kaliňák vytiahol Hitlera

Pokiaľ si pamätám, stále sme ešte slobodná krajina, takže každý sa môže stretávať s každým. A ja som advokát a súkromný občan. Máte s tým problém?“ emotívne reagoval na otázky ohľadom stretnutí Kaliňák.

Ten podobne ako Robert Fico obvinil špeciálnu prokuratúru a Daniela Lipšica zo špehovania opozície. „To sa kedy naposledy stalo? V 90. rokoch? Za Hitlera?“ Rozhorčene dodal.

Blízko k Bödörovcom

Práve rodina biznismenov z Nitry má mať blízko k strane Smer. Bezpečnostná služba sa tešila bohatým štátnym zákazkám v časoch, keď bola pri moci práve strana Roberta Fica. Ten v minulosti priznal, že sa so šéfom SBS-ky pozná. Odmieta však, že by podnikateľom nejaké zákazky dohadoval a obchádzal tak zákon. 

Dobre poznám majiteľa tej firmy, je to starý pán, ktorý nemá nič spoločné s pánom, ktorý je predmetom medializácie,“ uviedol v minulosti Fico na jednej z tlačových besied.

Pánom, ktorý je predmetom medializácie, myslel Norberta Bödöra. Ten je v súčasnosti obžalovaný v súvislosti s kauzou Dobytkár. Spomínaný starý pán je jeho otec Miroslav Bödör.

Zdroje: Aktuality.sk, DenníkN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie