Rozzúrený Naď: Napísať, že OĽaNO chce vládnuť s odídencami z ĽSNS je mimoriadne nefér. Nevylučujem však nič

  • Jaroslav Naď tvrdí, že titulok z Aktualít bol bulvárny. Vraví, že vládnuť s extrémistami nechce, ale nevylučuje nič
  • Od SaS vyžaduje, aby sa OĽaNO za zverejnené stanovisko k článku ospravedlnili
Jaroslav Naď
TASR/Jaroslav Novák
  • Jaroslav Naď tvrdí, že titulok z Aktualít bol bulvárny. Vraví, že vládnuť s extrémistami nechce, ale nevylučuje nič
  • Od SaS vyžaduje, aby sa OĽaNO za zverejnené stanovisko k článku ospravedlnili

Po rokovaní vlády rozhorčený minister obrany Jaroslav Naď predstúpil pred novinárov. Včerajší titulok portálu Aktuality ho pobúril, no v zápätí dodal, že nie je možné vylúčiť akúkoľvek možnosť. Vytiahnutie len jednej z možností však považuje za nefér. Prirovnal to aj k pádu meteoritu. „Vylučujete, že padne meteorit na Bratislavu? Lebo ak to vylučujete, tak klamete.“

Od SaS žiada ospravedlnenie

„Z mojich slov, že nevylučujem nič, ste vytiahli, že OĽaNO ide vládnuť s Mazurekom. Považujem to za veľmi neprofesionálne. Prepáčte, ale aby si myslel niekto, že budem visieť na trenkách Mazurekovi, tak toto nie,“ povedal novinárom.

Dodal, že napriek tomu, že niekoľko dní, dokonca pár týždňov, sa snaží OĽaNO rokovať zmierlivo, je vyjadrenie SaS veľmi nefér. „Čakám, že sa mi za to strana ospravedlní. My sa snažíme udržať túto vládu, no poslanci SaS chodia po opozícii a nabádajú poslancov, aby hlasovali o odvolaní vlády.“ Presné mená neprezradil, no dodal, že „príde čas.“

Ministerstvo zdravotníctva konečne vysvetlilo, ako to bolo so vzdaním sa troch miliónov vakcín od Pfizeru

Novinárom odkázal, aby nešpekulovali. „Dať fotografiu Mazureka a titulok, že Naď s ním bude vládnuť, je veľmi nefér. Keď s vami slušne komunikujem, tak si z toho nerobte závery do svojho článku, ak na niečo nechcem odpovedať. Nebudem vyťahovať akékoľvek diskusie, ani to, či Sulík podá demisiu, či Matovič podá demisiu. Nevylučujem v tomto momente nič a môžem hovoriť len za svoju osobu. Keby som vám povedal niečo konkrétne, tak to využite, toto je ale nefér,“ opakuje sa Naď.

„Tichá vláda s „náckami“ je za hranicou a Slovensko môže uvrhnúť do priepasti. Minister Naď zašiel svojím vyjadrením priďaleko. Ide o absolútnu túžbu po moci, ak by sa Igor Matovič snažil udržať na čele vlády s podporou skupinky okolo Milana Mazureka,“ nechala sa počuť SaS vo svojom vyjadrení.

 

 

„Apelujeme na poslanecký klub OĽaNO, aby Igorovi Matovičovi tento scenár čo najrýchlejšie vyhovoril. Poslanecký klub SaS je jednotný, lebo dlhodobo robíme hodnotovú politiku a na takejto vláde Igora Matoviča s Milanom Mazurekom sa podieľať nikdy nebudeme,“ dodáva strana.

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK