Rusko má už Slovensko v hľadáčiku. Fico môže vo voľbách zohrať úlohu „užitočného i****a“

  • Slovensko sa pripravuje na voľby, ktoré môžu ovplyvniť svet
  • Uvedomujú si to Západ aj Rusko
  • Slovensko v hľadáčiku Kremľa môže ovplyvniť snahy Európskej únie
Robert Fico a Vladimir Putin si podávajú ruky. Slovensko môže pomôcť Rusku, Moskva má Slovensko v hľadáčiku
TASR/Pavel Neubauer
  • Slovensko sa pripravuje na voľby, ktoré môžu ovplyvniť svet
  • Uvedomujú si to Západ aj Rusko
  • Slovensko v hľadáčiku Kremľa môže ovplyvniť snahy Európskej únie

Slovensko. Malá krajina, ktorá bude mať onedlho veľký význam. A v hlavnej úlohe sa ocitol Robert Fico. Človek, ktorý dúfa, že po 30. septembri zmení svetový pohľad na náš štát. Rusko má Slovensko v hľadáčiku už teraz.

Zatiaľ čo dnes vidí Európska únia Slovensko ako jasného spojenca a „jedného z najtvrdších spojencov Ukrajiny“, písal New York Times, Rusko s touto krajinkou môže mať tiež svoje plány.

S blížiacimi sa voľbami sa otvárajú otázky ohľadom významu ruského vplyvu na slovenských politikov. A ak nie vplyvu, tak ich automatického záujmu priblížiť sa k Moskve. Mnohým Slovákom by zmena z prozápadného smerovania na proruské neprekážala.

Ako vyplynulo z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N, najskôr by to privítali voliči SNS, z ktorých až 68 percent by návrat k ruskej sfére vplyvu neodmietlo. Nasledujú voliči hnutia Republika, kde to platí v prípade 61 percent. Túto top trojku ukončil Smer-SSD s výsledkom 48 percent.

Nie je tu iba slovenský záujem o Rusko

Ako pre redakciu Startitup uviedol známy slovenský politológ Jozef Lenč, aj Rusko sa bude zaujímať o výsledok slovenských volieb. A má na to svoje dôvody. Aj celosvetové anglické či americké médiá už informovali o ich význame. O čo tu teda ide? Aj napriek svojej „maličkosti“ Slovensko môže pomôcť Rusku a výrazne aj súčasnej vláde v Kremli.

A čo s tým má Robert Fico?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Denník N, The New York Times

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá