Ružinov bude mať vlastné vianočné trhy aj s obrovskou atrakciou, ktorú poznáme zo zahraničia

  • Od 22. novembra do 22. decembra bude pred Domom kultúry Ružinov prebiehať originálna akcia Vianočný Ružinov
  • Prinesie vianočné trhy, klzisko aj obrovské ruské koleso
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Od 22. novembra do 22. decembra bude pred Domom kultúry Ružinov prebiehať originálna akcia Vianočný Ružinov
  • Prinesie vianočné trhy, klzisko aj obrovské ruské koleso

Vianočné trhy a kultúrne podujatia už tradične patria k adventu v Bratislave. Väčšina takýchto akcií sa však sústredí hlavne do centra mesta a okolité štvrte obchádza. Tento rok, sa ale mestská časť Ružinov rozhodla spustiť novú tradíciu, ktorá prinesie Vianoce bližšie aj k obyvateľom tejto mestskej časti.

Vianočný Ružinov 2019 odštartuje už tento piatok 22. novembra a prebiehať bude až do 22. decembra. Oficiálnymi organizátormi podujatia sú MČ Ružinov, Cultus Ružinov a Ružinovský športový klub.

Každý rok robíme počas celého adventu podujatia pre Ružinovčanov, či už Mikuláša, Folklórne Vianoce, Adventy v Ružinove. Už pri organizovaní Ružinovského komunitného jarmoku, ktorý sa konal každý mesiac v inej štvrti v Ružinove sme zistili, že tieto ‚susedské’ podujatia majú pozitívny ohlas. Na základe tohto konceptu sme sa rozhodli zrealizovať Vianočný Ružinov a dopriať tak nielen ružinovskej komunite, ale i širokej verejnosti predvianočnú atmosféru pred Domom kultúry v Ružinove,“ vyjadrila sa pre Startitup riaditeľka CULTUS Ružinov a.s. Andrea Kozáková.

Gepostet von Cultus Ružinov am Dienstag, 19. November 2019

Súčasťou Vianočného Ružinova budú už tradičné stánky s občerstvením aj rôznorodým sortimentom. Pred Domom kultúry pribudne aj verejné klzisko, ktoré bude otvorené každý deň od 22. novembra až do 22. februára 2020. Vstup na verejné klzisko bude pre všetkých zadarmo.

Naším cieľom je predovšetkým podporovať Ružinovčanov, a preto sme dali práve im ako prvým, možnosť predávať svoje výrobky vo vianočných stánkoch a to zadarmo. Lokálni predajcovia z Ružinova sa nám osvedčili už pri organizovaní Ružinovského komunitného jarmoku, kde si návštevníci ich sortiment obľúbili,“ priblížila Kozáková. 

33 metrové ruské koleso

Najväčšou atrakciou Vianočného Ružinova má byť 33 metrov vysoké ruské koleso, ktoré vyrobila a bezplatne dodala spoločnosť ConFolding. V prevádzke bude od od 22. novembra do 22. decembra 2019 a jednorazový vstup bude 8 eur, deti do 100 cm majú vstup na koleso zadarmo. Riaditeľka Cultusu Ružinov sa vyjadrila, že experiment s kolesom vznikol a spontánny nápad a organizátori sú sami zvedaví na to, ako budú miestni na novú atrakciu reagovať. 

33 METROVÉ RUSKÉ KOLESOUž v piatok 22. novembra o 18:00 sa budete môcť po prvýkrát previezť pred DK Ružinov na 33 metrovom ruskom kolese.VIAC INFO UŽ ČOSKORO NA➡ Vianočný Ružinov 2019

Gepostet von Cultus Ružinov am Montag, 18. November 2019

Kultúrne akcie a bezodpadovosť

Každú nedeľu budú vrámci Vianočného Ružinova prebiehať aj kultúrne podujatia sprevádzané zapálením adventnej sviece. Pre organizátorov je dôležitá aj ekologickosť, a preto sa v areáli nebudú podávať jedlá ani nápoje v plastových obaloch a všetko bude kompostovateľné.

Zdroj: Vianočný Ružinov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech