Ryanair oddnes ruší všetky lety. Lietadlá ponúka vládam postihnutých krajín

  • Od dnešného dňa ruší letecká spoločnosť všetky svoje lety na apríl a máj
  • Lietadlá ponúka európskym vládam na pomoc s prepravou liekov, ochranných pomôcok ale aj pasažierov, ktorí uviazli v cudzine a potrebujú sa vrátiť domov
ryanair
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Od dnešného dňa ruší letecká spoločnosť všetky svoje lety na apríl a máj
  • Lietadlá ponúka európskym vládam na pomoc s prepravou liekov, ochranných pomôcok ale aj pasažierov, ktorí uviazli v cudzine a potrebujú sa vrátiť domov

Všetci tí, ktorí sa v najbližších týždňoch či mesiacoch chystali cestovať leteckou spoločnosťou Ryanair, oddnes tak neurobia. Všetky plánované lety sa kvôli neustále a rýchlo sa šíriacemu vírusu COVID-19 rušia, oznámili to pred pár hodinami na svojom Twitteri.

Presun obyvateľov sa neodporúča

Kvôli karanténam jednotlivých krajín sa lety lokálne zrušili už pred niekoľkými týždňami. Každý vedel, že situácia je vážna, opatrenia sú pochopiteľné a s určitosťou budú trvať do Veľkej noci.

Viac čítaj TU>> Ryanair či British Airways rušia lety až do Veľkej noci. Ázijské aerolinky naopak ponúkajú lety zadarmo 

Tentokrát sa však spoločnosť rozhodla v rámci bezpečnosti svojich cestujúcich zaujať razantný postoj. Každý, kto z dôvodu zrušenia letov kvôli nariadeniu svojej krajiny musel tak urobiť, dostal alebo ešte len v najbližšom čase dostane od leteckej spoločnosti email s možnými riešeniami do budúcna.

Netušíme, ako dlho bude kríza spojená s ochorením COVID-19 trvať  a tak sa predbežne zrušili lety zatiaľ na najbližšie tri mesiace, píše letecká spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Keďže kríza v Číne trvala tri mesiace, predpokladané zotavovanie spoločnosti z vírusovej situácie bude určite prebiehať v apríli aj máji. V tom čas sa Ryanair Group rozhodli neuskutočniť ani jeden plánovaný let.

Lietadlá však budú pomáhať

Lietadlá ponúkli európskej vláde, ktorá ich tak môže využiť na prevoz zdravotníckeho materiálu, ochranných a bezpečnostných odevov, stravy a vlastne čohokoľvek, čo obyvatelia krajín postihnutých novým koronavírusom aktuálne potrebujú.

Keďže sú hranice mnohých štátov z bezpečnostných dôvodov momentálne uzavreté, letecká doprava predstavuje spôsob najvhodnejšej pomoci.

Spoločnosť naďalej spolupracuje s vládami európskych krajín v pomoci presunu obyvateľstva zo zahraničia do domovských štátov.

 

Zdroj: twitter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech