Ryanair práve spustil veľký výpredaj leteniek z Bratislavy od 10 eur, ponuka je limitovaná

  • Pre mno­hých ces­to­va­te­ľov je dne­šok šťast­ným dňom
  • Le­tenky do rôz­nych kú­tov Európy sú k dis­po­zí­cii za ceny, aké sa tak často ne­vi­dia
  • Ak­cia je však ča­sovo li­mi­to­vaná, preto sa ponáhľaj
dievca, plaz, dovolenka, ryanair, more
Unsplash/Markus Winkler, Angelo Pantazis
  • Pre mno­hých ces­to­va­te­ľov je dne­šok šťast­ným dňom
  • Le­tenky do rôz­nych kú­tov Európy sú k dis­po­zí­cii za ceny, aké sa tak často ne­vi­dia
  • Ak­cia je však ča­sovo li­mi­to­vaná, preto sa ponáhľaj

Letenky aj z Bratislavy do destinácií ako Sicília, Sardínia, Cyprus, Bari, Rimini, Sevilla, Toskánsko, Paríž, Londýn, Jordánsko, Rím a desiatky ďalších si môžeš kúpiť za ceny, ktoré začínajú na sume 10 eur v prípade spiatočnej letenky. V cene sú zahrnuté všetky poplatky a k dispozícii sú aj letné, prevažne júnové termíny.

„Ryanair síce vypustil letenky za 10 eur na veľké množstvo destinácií, no tých zlacnených leteniek nie je veľa. Treba byť teda rýchly. Tie najobľúbenejšie destinácie sa pravdepodobne vypredajú veľmi rýchlo a už o pár hodín môže byť po výpredaji aj pri ostatných,” informujú odborníci na letenky z projektu Letenky za babku. 

Dopĺňajú tiež, že aj pri týchto letenkách stále platí možnosť bezplatného prebookovania v prípade, ak by si nakoniec nemohol letieť. Doplatiť budeš musieť iba rozdiel ceny, ak by nejaký rozdiel bol. Napríklad také Grécko už celkom otvorilo svoju turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu.

zdroj: Kayak/ Dubrovnik

zdroj: Kayak/ Miláno

Spoločnosť Tui, ktorá je najväčšou cestovnou kanceláriou na svete, obnovila v sobotu lety na ostrovy Kos, Rhodos a Korfu a od júna chce lietať do zvyšku Grécka. Informuje o tom portál BBC. Návštevníci z 53 krajín, z ktorých Grécko povolilo príchod, musia deň pred pricestovaním vyplniť formulár lokalizácie cestujúceho.

Je v ňom potrebné uviesť miesto pobytu, priložiť doklad o očkovaní alebo negatívny výsledok testu na koronavírus či doklad o nedávnom prekonaní ochorenia COVID-19. V Grécku naďalej platia niektoré reštrikcie, ale povolil sa pohyb medzi regiónmi a zákaz nočného vychádzania sa obmedzil na čas od 00:30 do 5:00.

Pribudlo 246 nakazených, Lengvarský povedal ako Slovensko vyrieši medzinárodný trapas s očkovacími certifikátmi

Od turizmu je závislá pätina gréckej ekonomiky a pracuje v ňom 20 % gréckych zamestnancov. Doteraz prvú dávku očkovacej látky proti koronavírusu v Grécku dostala štvrtina populácie a vláda zrýchľuje vakcinačnú kampaň na desiatkach ostrovov, predovšetkým na tých, ktoré sú turistickými destináciami.

Dobré správy hlási aj Portugalsko, ktoré sa otvorilo turistom z väčšiny európskych krajín už 17. mája. Cestujúci z krajín Európskej únie s incidenciou 500 prípadov na 100 000 obyvateľov môžu uskutočňovať „všetky druhy“ ciest vrátane tých, ktoré nie s nevyhnutné, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

Pôjdeš tento rok na dovolenku letecky?

Obmedzenia s výnimkou nevyhnutných ciest zostávajú naďalej v platnosti pre päť krajín EÚ — Cyprus, Chorvátsko, Litvu, Holandsko a Švédsko, ako aj Brazíliu, Indiu a Juhoafrickú republiku.

Portugalská štátna tajomníčka pre cestovný ruch Rita Marquesová v rozhovore pre BBC pripomenula, že reštaurácie, kaviarne a obchody sú otvorené od 1. mája. Naďalej platia niektoré obmedzenia, ako s nosenie rúšok a udržiavanie odstup. Rúška podľa nej netreba nosiť napríklad na pláži.

Aj Taliansko už od 16. mája zrušilo povinnú karanténu pre návštevníkov z členských krajín Európskej únie, Británie a Izraela, ktorí sa preukážu negatívnym testom na nový koronavírus. Taliansky premiér Mario Draghi uviedol, že návrat turistov je kľúčový pre obnovu hospodárstva krajiny, ktorá patrí medzi pandémiou najviac zasiahnuté na svete.

V posledných týždňoch sa počet infikovaných v Taliansku, kde koronavírusu podľahlo viac ako 120 000 ľudí, znižuje. Po pomalom štarte napreduje i tempo očkovania — v krajine so 60-miliónovou populáciou dosiaľ podali zhruba 26 miliónov dávok vakcín. V Taliansku naďalej platí nočný zákaz vychádzania po 22.00 h, no v apríli sa znova otvorili terasy kaviarní a reštaurácií, ako aj múzeá či kiná. 

Zdroje: Kyak.com, Letenky za babku, Ryanair, TourDeSvet, TASR, BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK