Robert Kaliňák nevylučuje návrat do slovenskej politiky a ospevuje „nového Fica“. Rysuje sa comeback roka

  • Kaliňák tvrdí, že Smer má dostatok osobností, ako aj nového lídra. Tak označil „nového Roberta Fica“
  • Tvrdí, že za posledné tri roky prišlo pri Robertovi Ficovi k zásadnému obrodeniu
Kaliňák
TASR/Dano Veselský
  • Kaliňák tvrdí, že Smer má dostatok osobností, ako aj nového lídra. Tak označil „nového Roberta Fica“
  • Tvrdí, že za posledné tri roky prišlo pri Robertovi Ficovi k zásadnému obrodeniu

Exminister vnútra Robert Kaliňák zo Smeru-SD sa nateraz na kandidátku strany do parlamentných volieb vrátiť nechystá, do budúcna to však nevylúčil. Podotkol, že strana má dostatok osobností, nové vedenie aj nového lídra. Tým je podľa neho „nový Robert Fico“.

Návrat nepredpokladá, no nevylučuje

„Čo sa na Slovensku udeje, keď nevieme, čo bude zajtra, nevieme čo pozajtra vláda vymyslí, na to sa nedá nikdy odpovedať, ale nepredpokladám to,“ reagoval na otázku, či môže do budúcna svoju kandidatúru do Národnej rady SR za stranu vylúčiť.

Strana je podľa neho dobre vybavená osobnosťami a nepotrebuje ďalšiu. Ocenil viacerých podpredsedov Smeru-SD, napríklad Ladislava Kamenického, Richarda Takáča i Erika Kaliňáka.

Ak raz bude musieť dôjsť ku generačnej výmene na čele strany, medzi podpredsedami a mladými členmi strany sa podľa neho nájde mnoho takých, ktorí by mohli stranu prevziať.

V posledných mesiacoch sme mohli vidieť „nového Roberta Fica“

„K zmene došlo, máme dnes nového lídra. Máme nového Roberta Fica. Každý, kto ho porovná dnes a pred tromi rokmi, vidí, že nastalo zásadné obrodenie. Myslím si, že novým lídrom bude nový Robert Fico, ako ste ho videli posledné mesiace,“ doplnil v súvislosti s otázkou, kto by mohol byť na čele kandidátky strany. Dodal, že za predsedom strany stoja aj mladí členovia vedenia.

Kritizoval kroky vlády, ktorá podľa jeho slov prijíma rozhodnutia bez toho, aby mali poriadne dáta o tom, ako by situácia vyzerala bez takýchto opatrení.

Sú aj štáty, ktoré nemali opatrenia ako my a majú lepšie dáta,“ podotkol a podčiarkol, že opatrenia sa nemajú prijímať len preto, aby nejaké boli.

zdroj: Facebook/ SMER - SD

Strana SMER-SD si dnes 19.11. zorganizovala tlačovú konferenciu. V súvislosti s novými, tvrdšími opatreniami, ktoré budú znevýhodňovať najmä nezaočkovaných, ide dať Robert Fico podanie na Ústavný súd. Nemyslí si, že by mohla vyhláška obmedzovať ľudské práva, hovorí.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie