S Matovičom už nikdy, hovorí Sulík. Reči o predčasných voľbách ho už iritujú, prezradil, s kým by chcel vládnuť

  • Richard Sulík, šéf strany SaS už nechce vládnuť s Igorom Matovičom, hoci OĽaNO je pre SaS prirodzený partner
  • Reč bola aj o policajnom prezidentovi a predčasných voľbách
  • Podľa Sulíka je potrebné, aby sa zmenila Ústava, reči o referende ho už iritujú
Richard Sulík, Igor Matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Richard Sulík, šéf strany SaS už nechce vládnuť s Igorom Matovičom, hoci OĽaNO je pre SaS prirodzený partner
  • Reč bola aj o policajnom prezidentovi a predčasných voľbách
  • Podľa Sulíka je potrebné, aby sa zmenila Ústava, reči o referende ho už iritujú

Referendom by malo byť dovolené aj skrátiť volebné obdobie. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike to povedal minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). Sulík to uviedol s tým, že ide o jeho osobný názor, nie o názor SaS. Tá ešte názor v tejto súvislosti nemá, liberáli majú k tomu vyjadriť stanovisko čoskoro.

Máme však koaličnú zmluvu, ktorá platí, a v nej sa hovorí, že za opozičné návrhy nebudeme hlasovať,“ vysvetlil. Zároveň poznamenal, že reči o predčasných voľbách ho iritujú. Premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) plne podporujú, doplnil Sulík. Podľa predsedu mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho je potrebné zmeniť ústavu tak, aby bola v súlade s nálezom Ústavného súdu. Myslí si, že keď ľud dá politikom moc, tak by im ju mal vedieť aj kedykoľvek vziať.

SaS si podľa Sulíka nevie predstaviť v budúcnosti spoluprácu s Hlasom-SD, Smerom-SD a ĽSNS. Minister hospodárstva zároveň vyhlásil, že s Igorom Matovičom (OĽANO) nebude sedieť v budúcej vláde.Richard Sulík hovorí, že pre to, aby táto koalícia vydržala, už veľa pretrpel. Boris Kollár je zase „stále na odchode“ z koalície.

Napriek tomu je OĽANO pre liberálov podľa slov Sulíka prirodzeným partnerom. Spoluprácu si vie predstaviť s Progresívnym Slovenskom. Pellegrini povedal, že zatiaľ neuvažuje nad spoluprácou len s ĽSNS.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom vyjadrení v parlamente podľa Pellegriniho vystavila „celkom kritické zrkadlo aj vládnej koalícii“. Zároveň si myslí, že mohla byť razantnejšia vo svojich vyjadreniach. Sulík víta, že Čaputová vstupuje do koalično-opozičných procesov a do parlamentnej politiky. Podľa predsedu Hlas-SD si prezidentka zvolila ľudí na stretnutie správne, Sulík jej výber rešpektuje.

Obaja diskutujúci sa vyjadrili aj k pracovnej skupine, ktorá pracuje na riešení obnovy dôvery v právny štát. Sulík verí, že výsledky pracovnej skupiny budú dostačujúce. „To, že zasadá, považujem za správne, a nech s chladnou hlavou nájde najlepšie riešenia,“ povedal. Podľa Pellegriniho takúto komisiu vôbec netreba.

Zdroje: TASR, TA3

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie