S pápežom sa stretnú len zaočkovaní. Podujatia však nebudú podliehať súčasným opatreniam, stretne sa s tisíckami ľudí

  • Na Slovensku sa pápež zdrží tri dni a odslúži viaceré bohoslužby
  • Sám je zaočkovaný a k podobným krokom vyzýva všetkých veriacich
pápež
TASR/AP
  • Na Slovensku sa pápež zdrží tri dni a odslúži viaceré bohoslužby
  • Sám je zaočkovaný a k podobným krokom vyzýva všetkých veriacich

Už dlhšie vieme, že jeden z najpopulárnejších pápežov vôbec sa chystá na Slovensko. Na sociálnej sieti to začiatkom mesiaca potvrdila naša prezidentka, Zuzana Čaputová.

S pápežom sa stretla vo Vatikáne už v decembri, kedy jej hovoril, že mu je Slovensko srdcu blízke. Neskôr k nám prijal pozvanie a príde v septembri tohto roka. Priletí 12. septembra a zdrží sa tu tri dni.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP SK (@startitup_sk)

Pôjde o prvú návštevu hlavy rímskokatolíckej cirkvi na Slovensku od roku 2003. V tomto roku prišiel na svoju už tretiu návštevu pápež Ján Pavol II. Všetky jeho návštevy prilákali tisícky veriacich. Pápež Benedikt XIV. dostal minimálne štyri pozvánky na návštevu Slovenska, no ani raz sa sem nevybral. Pápež František príde už túto jeseň.

Inak to nebude ani tentokrát, s pápežom sa budú chcieť stretnúť desaťtisíce veriacich. Počíta s tým aj on, zatiaľ čo v susednom Maďarsku, kam sa tiež chystá, bude len jeden deň, na slovenských veriacich si vyhradil tri.

Minister zdravotníctva, Vladimír Lengvarský dnes na tlačovej konferencii vyhlásil, že na podujatia spojené s jeho návštevou bude môcť prísť oveľa väčší počet ľudí, než dovoľujú súčasné opatrenia.

Uvedomujú si, že ide pre mnohých o dôležité duchovné podujatie a preto chcú, aby sa ho mohol zúčastniť čo najväčší počet ľudí. Podmienkou však bude úplná vakcinácia na ochorenie Covid19. On sám má vakcináciu za sebou a o podobný prístup žiada aj veriacich.  

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech