„Samozvaný“ národniar Taraba? V kuloároch sa šepká, že môže nahradiť Fica (VYJADRENIE EXPERTA)

  • Z pomerne neznámeho politika je minister
  • Kedysi kandidoval za ĽSNS
  • Tomáša Taraba je spätý s viacerými kontroverziami
  • Vlastní zaujímavé nehnuteľnosti
Tomáš Taraba, Martina Šimkovičová
TASR/Jaroslav Novák, Facebook/Tomáš Taraba • SNS - ŽIVOT NS
  • Z pomerne neznámeho politika je minister
  • Kedysi kandidoval za ĽSNS
  • Tomáša Taraba je spätý s viacerými kontroverziami
  • Vlastní zaujímavé nehnuteľnosti

Niektorí komentátori v ňom vidia „mladého Roberta Fica“, pre iných je prirodzeným politickým talentom a ďalší považujú jeho osobný profil za škandalózny. Len málo politikov však zažilo taký raketový štart kariéry ako on.

Kým pred takmer štyrmi rokmi parlamentnými bránami prešiel so ziskom 7 670 hlasov na kandidátke extrémistickej ĽSNS, minulý rok získal v predčasných parlamentných voľbách 63 883 voličských hlasov. Tomáš Taraba vtedy kandidoval vo „farbách“ SNS.

Národniari podľa svojej webstránky „nadväzujú na cyrilo-metodskú, štúrovskú a memorandovskú štátotvornú tradíciu a líniu štátno-právnych úkonov vedúcich k zvrchovanosti slovenského národa a suverenite Slovenskej republiky“, no aktuálne sú v centre pozornosti skôr kvôli rôznym eskapadám lídra strany Andreja Danka či ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej. Avšak dnes už je Taraba ministrom životného prostredia a podľa všetkého ho ešte môže čakať vskutku zaujímavá politická budúcnosť.

V kuloároch sa dokonca šepká o tom, že práve aj jeho meno sa skloňuje v súvislosti s tým, kto by mohol v budúcnosti nahradiť Roberta Fica.

Národniar má dom v Kanade a deti na súkromnej francúzskej škole

Nemalú pozornosť taktiež vzbudzujú politikove luxusné nehnuteľnosti, ktoré má vo svojom portfóliu, či kuriózni biznis partneri. V minulosti totiž podnikal napríklad s exsiskárom Petrom Koščom či Marekom Trajterom, ktorý bol obvinený z vraždy podnikateľa.

Minister envirorezortu pochádza z Modry a sám seba považuje za národniara a vlastenca, avšak dom vlastní aj v Kanade a jeho deti navštevujú súkromnú francúzsku školu v Bratislave.

„Mám dve vysoké školy, študoval som na jednej z najprestížnejších univerzít v Nemecku, hovorím francúzsky, nemecky, anglicky,“ hovoril Taraba v októbri tohto roku, keď ho SNS navrhovala za šéfa envirorezortu, potom ako prezidentka Čaputová odmietla do funkcie ministra životného prostredia vymenovať Rudolfa Huliaka.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: NRSR, Archív Startitup, ORSR, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá