SaS vyzýva Borisa Kollára, aby sa vzdal funkcie. Musíme to uzavrieť, hovorí Sulík

  • Poslanecký klub koaličnej strany SaS vyzval predsedu parlamentu, aby odstúpil
  • Podľa šéfa strany Richarda Sulíka treba tento problém vyriešiť raz a navždy
Sulík, Kollár
TASR/Martin Baumann, Michal Svítok
  • Poslanecký klub koaličnej strany SaS vyzval predsedu parlamentu, aby odstúpil
  • Podľa šéfa strany Richarda Sulíka treba tento problém vyriešiť raz a navždy

Poslanci SaS dnes viac ako hodinu rokovali so šéfom parlamentu Borisom Kollárom. Strana SaS je za to, aby Kollár zo svojej funkcie odstúpil. „Vyzývame Borisa Kollára, aby sa vzdal funkcie predsedu parlamentu,“ povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. 

Teraz je na ťahu on. Naše stanovisko vzal na vedomie, určite o tom bude premýšľať,“ dodala. Šéf strany Richard Sulík reagoval aj na otázky o tom, že táto kauza môže rozbiť koalíciu. Strana OĽaNO totiž hlavu Borisa Kollára nežiada a aj samotný premiér Igor Matovič sa k problému postavil zmierlivo.

Boris Kollár pohrozil odchodom z koalície, ak sa bude musieť vzdať kresla šéfa parlamentu

SaS určite z vlády neodíde,“ povedal Sulík s tým, že Kollárov odchod z postu by nebola žiadna katastrofa. „Nijak nespochybňujeme nárok strany Sme rodina na túto pozíciu, mali by tam koho dať,“ dodal šéf SaS.

Bodka za kauzou

Musíme dokázať veci uzavrieť. Nechceme sa motať v tých istých problémoch. Teraz sa poslanecký klub rozhodol vyzvať Borisa Kollára k odstúpeniu, ale to nie je uzavretie. Keď to uzavrieme, tak to už nebudeme vyťahovať,“ povedal Richard Sulík.

Odstúpenie Borisa Kollára žiada aj koaličná strana Za ľudí. Juraj Šeliga zdôraznil, že rešpektuje fakt, že pozícia predsedu Národnej rady SR patrí strane Sme Rodina, no Kollár musí preč. V pondelok sa o tom bude hovoriť na koaličnej rade.

Predseda mimoparlamentnej strany Spolu Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany. Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici a témou jeho diplomovky bola „Zmena klímy a bioklimatický potenciál cestovného ruchu v oblasti Kysúc“.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech