SBA Roadshow – zaži atmosféru Silicon Valley na vlastnej koži

  • Dosť bolo rýchlokurzov podnikania - Slovak Business Agency (SBA) organizuje Startup Sharks Roadshow, ktorej cieľom je podporiť záujem o podnikanie a zároveň pomôcť podnikateľom cennými radami. Zúčastni sa Startup Sharks Roadshow v tvojom meste a možno budeš baliť kufre.
image_1423832951.jpeg
  • Dosť bolo rýchlokurzov podnikania - Slovak Business Agency (SBA) organizuje Startup Sharks Roadshow, ktorej cieľom je podporiť záujem o podnikanie a zároveň pomôcť podnikateľom cennými radami. Zúčastni sa Startup Sharks Roadshow v tvojom meste a možno budeš baliť kufre.

 

Už posledný februárový týždeň sa všetci záujemcovia o podnikanie môžu zúčastniť náučnej roadshow, jedinej svojho typu na Slovensku. Roadshow je situovaná v troch univerzitných mestách Slovenska – v hlavnom meste – v Bratislave, v druhom najväčšom meste – v Košiciach a v centre severného Slovenska, v Žiline

Prostredníctvom prednášok a osobných konzultácií so svetovými spíkrami chceme podporiť záujem o podnikanie a zároveň pomôcť podnikateľom cennými radami.

 

BRATISLAVA
23.2.2015 – prednášky v hlavnej aule Fakulty managementu, Univerzita Komenského v Bratislave
24.2.2015 – osobné konzultácie na Fakulte managementu UK
Adresa – FMUK, Odbojárov 10, 820 05 Bratislava

ŽILINA
25.2.2015 – prednášky v aule 1, rektorát, Žilinská univerzita
26.2.2015 – osobné konzultácie v Coworkingu Banka Žilina
Adresa – ŽU, Univerzitná 1, 010 26 Žilina;
Coworking Banka Žilina, Legionárska 1, 010 26 Žilina

KOŠICE
27.2.2015 – prednášky v Aule Maxima, Technická univerzita v Košiciach
27.2.2015 – osobné konzultácie (v poobedňajších hodinách) na pôde Technickej univerzity v Košiciach
Adresa – TUKE, Letná 9, 042 00 Košice

Program podujatia nájdeš tu – http://www.sbagency.sk/sites/default/files/program_roadshow_1.pdf

ČO TI PONÚKAME?

Prednášky
– dozvieš sa viac o startupovom prostredí v Silicon Valley
– zistíš, aké projekty tam majú šancu uspieť
– získaš ďalšie cenné informácie priamo od biznis žralokov spoza veľkej mláky

Osobné konzultácie
– máš inovatívny nápad alebo vlastný startup a potrebuješ poradiť? Príď sa porozprávať s našimi spíkrami.
– POZOR! Počet miest je limitovaný, prihlás sa čo najskôr

KTO SA MOŽE ZÚČASTNIŤ?

– študenti univerzít,
– členovia startupovej komunity,
– absolventi vysokých škôl,
– vedátori,
– nezamestnaní,
– a všetci tí, ktorí premýšľajú nad začatím podnikania či jednoducho každý, kto má záujem stretnúť profesionálov zo Silicon Valley a dozvedieť sa niečo nové.

Prednášky a osobné konzultácie budú v anglickom jazyku, bez tlmočenia. Účasť je BEZPLATNÁ.

 

SPÍKRI

 

ALFREDO COPPOLA

– je co-CEO v najstaršom high-tech biznis inkubátore v Silicon Valley (US Market Access Center –http://usmarketaccess.com/), ktorého cieľovou skupinou sú zahraničné spoločnosti usilujúce sa preniknúť na americký trh. Počas viac ako 20-ročnej praxe, Alfredo viedol technologické firmy v rannom štádiu podnikania, taktiež pracoval s nadnárodnými korporáciami ako Adobe, Microsoft, Nortel Networks, Deloitte či PricewaterhouseCoopers. Alfredo je bývalým prezidentom a spoluzakladateľom dvoch kanadských mediálnych spoločností s pobočkami v Ottawe, Toronte, San Franciscu a Kalifornii.
Pozri video – http://tinyurl.com/on2k4qj

CHRIS BURRY

– je co-CEO v US Market Access Center (http://usmarketaccess.com/) a odborný asistent na University of California for Entrepreneurship and Technology. Predtým patril k zakladajúcim členom Avanade, ktorá sa v čase jeho pôsobenia rozrástla na takmer 10 000 zamestnancov s pobočkami vo viac ako 20 štátoch. Chris je tiež zakladateľom mnohých startupov, pôsobil v Andersen Consulting (dnes Accenture) a zastával viaceré technické a líderské pozície v EDS (dnes HP).
Pozri video – http://tinyurl.com/py5fwdr

GIGI WANG

– je skúsenou líderkou v oblasti globálneho podnikania a inovácií. V súčasnosti je členkou predstavenstva a emeritným predsedom MITEF/Stanford Venture Lab (VLAB – https://www.vlab.org/), ako aj členkou poradného zboru v US Market Access, Mobility Ventures, iGlobe Partners a viacerých podnikateľských pracovných skupín. Ako internetový priekopník založila v roku 1996 TRUSTe, tzv. internetový privátny program a v Singapure zahájila projekt Pacific Internet. Gigi je držiteľkou bakalárskeho a magisterského titulu na Stanford University a magisterského titulu na UC Berkeley.
Pozri video – http://tinyurl.com/o9owmx7

 

KEN SINGER

– je riaditeľom Center for Entrepreneurship and Technology na UC Berkeley (http://cet.berkeley.edu/) a zakladateľom The Applied Innovation Institute. Inštitút poskytuje pomoc popredným akademikom v oblasti inovácií a podnikania s cieľom vylepšiť proces podnikateľského vzdelávania na univerzitách po celom svete. Ken je spoluzakladateľom AppCentral, popredného poskytovateľa riešení pre správu mobilných aplikácií.
Pozri video – http://tinyurl.com/lon2eld

BILL REICHERT

– je riaditeľom Garage Technology Ventures (http://www.garage.com/). Bill má viac ako 20 rokov skúseností v podnikaní. Od svojho vstupu do Garage v roku 1998 sa Bill zameriaval na IT a materiálovo-technologické spoločnosti v rannom štádiu. Bill bol taktiež spoluzakladateľom a senior executive vo viacerých technologických startupoch, zahŕňajúc Trademark Software, The Learning Company a Academic Systems. Bill je zakladajúcim členom predstavenstva a bývalý predseda Churchill Club a člen predstavenstva Silicon Valley Association of Startup Entrepreneurs. Momentálne je predsedom Small Fund Roundtable of the VC Taskforce a členom Rady pre zahraničné vzťahy v New Yorku.
Pozri video – http://tinyurl.com/nbntyjc

 

zdroj: TS SBA Roadshow

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech