Scientológ aj ten, kto zarábal na ľuďoch. Na Kisku Fico útočil atómovkami, veľkolepý odchod z politiky mu však nevyšiel

  • Ten, ktorý porazil Fica - bývalý prezident bude navždy známy práve takto
  • Andrej Kiska má za sebou úspešné podnikanie a filantropické aktivity, ale aj kauzy
  • Skúsenosti zbieral v Amerike. Doma ho obviňovali, že je scientológ
Andrej Kiska
  • Ten, ktorý porazil Fica - bývalý prezident bude navždy známy práve takto
  • Andrej Kiska má za sebou úspešné podnikanie a filantropické aktivity, ale aj kauzy
  • Skúsenosti zbieral v Amerike. Doma ho obviňovali, že je scientológ

Bývalý prezident Andrej Kiska definitívne opúšťa politický život, venovať sa bude už len výlučne tomu charitatívnemu. Andrej Kiska neuhradil členský príspevok na rok 2021 v strane Za ľudí, ktorú pred voľbami sám zakladal. V strane teda pravdepodobne definitívne končí. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk

Je známy ako muž, ktorý porazil Fica. Bývalý prezident Andrej Kiska bol svojho času najpopulárnejším politikom, pre mnohých nádejou na zmenu po dlhých rokoch vlády Smeru. Už počas kandidatúry v prezidentských voľbách musel vyvracať rôzne obvinenia zo strany vtedajšieho premiéra a protikandidáta Roberta Fica. Jeho politický dôchodok však nebol taký, ako si predstavoval. Za ľudí, má dlhodobo nízku popularitu a dnes aj črtajúci sa súboj o predsednícku stoličku. Nezdá sa, že by sa z prachu mala nádej pozbierať.

Outsider volieb

O exite Roberta Fica z premiérskej na prezidentskú stoličku sa špekulovalo už od roku 2012, kedy sa po páde vlády Ivety Radičovej vrátil na čelo vlády. Približne v rovnakej dobe Richard Sulík hovoril o potenciálnom kandidátovi, ktorý by mal o post prezidenta záujem tiež.

„Mám absolútne famóznu predstavu, veľmi dúfam, že ten človek do toho pôjde,“ povedal vtedy Sulík. „Som jeden z mála ľudí, ktorí vôbec vedia, že to vážne zvažuje, preto sa ma na meno ani nepýtajte, ale ak sa rozhodne kandidovať, bude to môj ideálny kandidát.“

Podľa Denníka N sa už o pár týždňov prevalilo, že kandidátom má byť práve zakladateľ Dobrého anjela Andrej Kiska, hoci nemal s politikou žiadne skúsenosti. Neskôr toto rozhodnutie on sám potvrdil a stal sa prvým oficiálnym kandidátom. „Som definitívne rozhodnutý, že budem kandidovať za prezidenta Slovenskej republiky,“ povedal pre SME.

Neskôr kandidatúru potvrdil aj Robert Fico, ktorý bol Kiskovým najväčším súperom. Fico chcel dať dosiahnutím víťazstva svojej politickej kariére krásnu bodku, možno aj v panike z pribúdajúcich káuz a klesajúcich preferencií Smeru-SD.

Nepodarilo sa.

Fico versus Kiska

Hovorí sa, že expremiér na porážku doteraz nezabudol a ďalšie roky sa niesli v znamení vzájomného boja, pričom obe strany používali tvrdé zbrane a nebránili sa vzájomným útokom.

Kiskova minulosť nebola úplne čistá, Ficovi poskytovala veľa priestoru na útoky.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Aktuality.sk, SME, cas.sk, Denník N, Denník N, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech