SEC technologies získala investíciu až 3 milióny. Produkt Liptákov využíva aj armáda USA

  • Slovenská firma získala investíciu vo výške 3 milióny eur
  • Využije ju na vývoj svojej špičkovej technológie a tvorbu nových pracovných miest na Liptove
SEC Technologies
SEC Technologies
  • Slovenská firma získala investíciu vo výške 3 milióny eur
  • Využije ju na vývoj svojej špičkovej technológie a tvorbu nových pracovných miest na Liptove

Slovenská technologická firma SEC Technologies získala investíciu vo výške 3 milióny eur. V Liptovskom Mikuláši vytvorí v najbližších dvoch rokoch nové pracovné miesta, polovica z nich bude vo výskume a vývoji. Spoločnosť sa venuje špičkovým technológiám v oblasti detekcie plynov a v rámci svojho rozsahu nemá vo svete priameho konkurenta.

3 milióny majú takmer doma

Firma získala dôveru investičného fondu Venture to Future Fund (VFF) a investorov platformy Crowdberry a uzavrela tak prvé kolo tzv. Series A financovania. SEC Technologies tak nadväzuje na dlhú tradíciu vývoja špičkových technológií na Liptove.

„Vstup významných investorov pre nás znamená v prvom rade dôveru v náš tím a v náš produkt. Podarilo sa nám na Slovensku vyvinúť technológiu unikátnej diaľkovej detekcie plynov, o ktorú majú záujem viaceré štáty sveta, keďže výrazne prekonáva existujúcu konkurenciu na trhu,“ uviedol riaditeľ firmy Michal Šimko v TS.

Slovenská firma sa oddeľuje a chce robiť online marketing na svetovej úrovni. Nájdeš ich pod novým menom

SEC Technologies je spoločnosť, ktorá má korene vo Vojenskom výskumnom ústave, ale dnes pracuje vo všetkých doménach chemickej detekcie. Náš hlavný tím pracuje na chemickom a biologickom stand-off a detekcii na diaľku už viac ako 30 rokov a po celú dobu sme v kontakte s koncovými užívateľmi.

Od vojenských jednotiek CBRN, hasičov, ropného a plynárenského a ťažkého priemyslu, pobrežnej stráže až po ekológov. Zostávame nablízku ľuďom, ktorí majú potrebu detekovať chemikálie a vyžadujú, aby ich detekčná technológia fungovala v skutočných prostrediach,informuje spoločnosť na webe.

Zaručená expanzia na nové trhy

SEC Technologies prešla v posledných rokoch prísnymi testami a previerkami v USA, vo viacerých krajinách EÚ a juhovýchodnej Ázie a tiež na Blízkom východe. Medzi existujúcich zákazníkov patria armády týchto krajín, ale tiež organizácie zabezpečujúce civilnú ochranu, ako sú napríklad hasiči a iné ochranné zložky.

„Spoločnosť SEC Technologies je zhmotnením dlhoročného úsilia a špičkového výskumu, ktorý z malej firmy z Liptova urobil doslova svetový unikát. Jej príklad len poukazuje na obrovský potenciál slovenských firiem uspieť aj na globálnej scéne. VFF vzniklo za účelom podpory inovatívnych spoločností a teší nás, že práve SEC Technologies sa stala jednou z prvých investícií v histórii fondu,“ dodáva Matej Říha, predseda predstavenstva Venture to Future Fund.

zdroj: SEC Technologies

Hlavným produktom spoločnosti je Falcon 4G, ktorý dokáže detekovať plyny až do vzdialenosti 6 kilometrov. Štvrtá generácia laserových CBRN stand-off detektorov dokážu detekovať, identifikovať a kvantifikovať chemické bojové látky a toxické priemyselné chemikálie pomocou absorpcie laserového žiarenia spôsobeného molekulami látok a biologických bojových látok vyhodnotením veľkosti častíc pomocou technológie DISC . Oproti zahraničnej konkurencií dosahuje až 100-násobne vyššiu citlivosť a zároveň to je jediný aktívny diaľkový detektor na svetovom trhu.

Zdroj: SEC Technologies

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá