Šéf, akého by si želal každý. Za jeho metódy sa mu vysmievali, dnes sú predmetom štúdie a inšpiráciou pre iných

  • Znížiť si vlastný plat, aby si mohol pridať svojim zamestnancom, znie absurdne
  • Dan Price sa však toho neštítil a dnes je na čele úspešnej spoločnosti, v ktorej sú všetci spokojní
pjimage - 2021-09-12T095547.587
Unsplash/Viacheslav Bublyk Twitter/DanPriceSeattle
  • Znížiť si vlastný plat, aby si mohol pridať svojim zamestnancom, znie absurdne
  • Dan Price sa však toho neštítil a dnes je na čele úspešnej spoločnosti, v ktorej sú všetci spokojní

Pre zamestnávateľa nie je nič príjemné, keď sa dozvie, že jeho ľudia musia pracovať aj inde, aby sa uživili. Pred šiestimi rokmi sa to stalo generálnemu riaditeľovi spoločnosti Gravity Payments Danovi Priceovi.

Na základe tohto zistenia sa rozhodol, že minimálna mzda v spoločnosti bude 70-tisíc dolárov ročne. Za rozhodnutím si stál a dokonca sa rozhodol, že svoj vtedajší plat, ktorý bol vo výške 1,1-milióna dolárov, zníži. Podľa portálu Opednews zarába Price taktiež 70-tisíc dolárov ročne. 

Jeho rozhodnutie mnohých pobúrilo, iní sa mu za to vysmievali. Ľudia mu hovorili, že spoločnosť zlyhá. 6 rokov po tom, čo sa Price rozhodol znížiť svoj plat a zvýšiť platy svojich zamestnancov, sa príjmy spoločnosti strojnásobili, počet zákazníkov spoločnosti sa zdvojnásobil, zamestnanci spoločnosti si dokázali splatiť svoje dlhy. Podnikanie Dana Pricea sa tak veľmi rýchlo zmenilo na štúdiu Harvard Business School.

Problém nastal, keď sa svetom začala šíriť pandémia. Aj v prípade spoločnosti Gravity Payments mala nejaké obete. Price prišiel zo dňa na deň o 50 percent svojich príjmov. S tým mu však pomohli jeho zamestnanci, ktorí boli ochotní pristúpiť k dočasnému zníženiu platov. Keď sa búrka utriasla, Price im chýbajúce peniaze vyplatil.

Snažíš sa podporiť svoje obľúbené podniky?

O tom, že ide o úspešného vodcu svedčí aj fakt, že zamestnanci spoločnosti mu poďakovali nezvyčajným spôsobom. Kúpili mu Teslu. On im následne opätovne zvýšil plat. Snahu Pricea ocenil aj senátor USA Bernie Sanders ktorý dúfa, že podnikateľ bude príkladom pre ostatných v krajine. 

Zdroj: Opednews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK