Šéf Aktualít Bárdy: Sme presvedčení, že Kočner a Zsuzsová sú vinní z vraždy Jána a Martiny

  • Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes oslobodil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka obžalovaného podnikateľa Mariana Kočnera ako aj Alenu Zsuzsovú
  • Podľa verdiktu súdu neexistovalo na uznanie viny Kočnera a Zsuzsovej dostatok dôkazov
Peter Bárdy
archív Startitup
  • Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes oslobodil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka obžalovaného podnikateľa Mariana Kočnera ako aj Alenu Zsuzsovú
  • Podľa verdiktu súdu neexistovalo na uznanie viny Kočnera a Zsuzsovej dostatok dôkazov

Za vinného naopak uznal Tomáša Szabóa, ktorý je tiež vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Za tieto skutky mu súd uložil trest 25 rokov väzenia.

K verdiktu sa už vyjadril aj šéf Aktualít Peter Bárdy. Oslobodenie Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej senátom Špecializovaného trestného súdu by podľa neho nemalo byť dôvodom na útoky, hnev a zúfalstvo.

Konštatuje, že vždy veril v to, že Slovensko spozná mená vrahov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a to aj napriek tomu, že inštitúcie zodpovedné za vyšetrovanie a dokazovanie trestnej činnosti viedli nedôveryhodní ľudia.

zdroj: Startitup

Povedali sme to, že v ťažkých časoch treba veriť v lepšie časy a dať nádej. Nemýlili sme sa. Dnes vieme, že Jána a Martinu zavraždil Peter Marček, že mu v tom asistoval Tomáš Szabó a že ich vraždu objednal Zoltán Andruskó. A sme presvedčení, že vraždu si objednal Marian Kočner a na objednávku použil Alenu Zsuzsovú,“ píše Bárdy.

Šéfredaktorom spravodajského portálu Aktuality.sk verí, že rozsudok nebol ovplyvnený zvonku. A to je podľa Bárdyho dôležité. „To však neznamená, že ho považujeme za spravodlivý. Na spravodlivosť si musíme počkať a sme si istí, že sa jej dočkáme. Bude to spravodlivosť pre Jána a Martinu, ale aj spravodlivosť pre Slovensko. Slovensko potrebuje spravodlivosť viac ako kedykoľvek predtým,“ dodáva.

Peter Bárdy v nedávnom rozhovore pre Startitup priznal, že nie je jednoduché širokému spektru Slovákov sprostredkovať veľké kauzy, aké rozoberal aj Ján Kuciak. Súhlasil, že ľudia si predsa len ľahšie predstavia ukradnuté vrece zemiakov, ako ukradnuté miliardy zo schémy DPH, o ktorej väčšina ľudí netuší, ako funguje.

Šéf Aktualít Bárdy: Ak by sme všetci zamkli články, ťažili by z toho konšpirátori a oligarchovia

„Presne tak. S týmto sme veľmi dlho zápasili aj my. Boli sme frustrovaní, lebo až do vraždy Jána Kuciaka ľudia prehliadali všetkých tých Bašternákov. Jednoducho to nevedeli uchopiť. Nedokázali pochopiť, ako niekto cez spriaznené firmy predá nejaké nehnuteľnosti, aby nakoniec zo štátnej kasy dostal osemmiliónovú vratku.

Alebo ako v dobe kešu mohli spraviť sériu fiktívnych platieb a požiadali daňový úrad o dvojmiliónovú vratku a daňový úrad im to posunul. Ľudia mnohým veciam nerozumejú a sú to pre nich tak vzdialené a neznáme veci, že to jednoducho nevedia uchopiť,“ priblížil Bárdy v rozhovore.

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech