Šéf Audi: Elektromobily ako trend dnešného sveta sú zatiaľ nezmysel. Baštou dieslu bude Európa

  • O konci spaľovacích motorov rozhodnú podľa šéfa Audi politici
  • Množstvo zákazníkov automobilky stále preferuje diesel
  • Do roku 2025 chce značka priniesť 20 nových elektromobilov
Audi Markus Düsmann
Audi
  • O konci spaľovacích motorov rozhodnú podľa šéfa Audi politici
  • Množstvo zákazníkov automobilky stále preferuje diesel
  • Do roku 2025 chce značka priniesť 20 nových elektromobilov

Markus Düsmann je v automobilovom svete veľmi veľké meno. Bývalý vedúci vývoja pre BMW dnes už šéfuje nemeckej značke Audi.

Okrem toho je (okrem iného) napríklad vývojovým vedúcim celého obrovského koncernu Volkswagen – teda všetkých značiek, ktoré do tohto koncernu spadajú: Volkswagen, Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini či Seat a Škoda.

A dokonca sa o ňom špekuluje ako o hlavnom vedúcom celého tohto najväčšieho automobilového koncernu sveta.

Sám vidíš, že Markus Düsmann je vo svete áut skutočne veľká ryba, jeho slová v tomto biznise niečo znamenajú. A nedávno v rozhovore pre Auto News skutočne zaujal – šéf Audi považuje tvrdenie, že elektromobily sú trendom dnešného sveta, za nezmyslel a že na niečo také si minimálne bude treba ešte počkať.

Šéf Audi pripomína, že napriek nemalej podpore elektromobilov – napríklad tým, že vám štát prispeje na ich kúpu – veľká časť zákazníkov Audi pozerá stále po diesloch, obzvlášť pri segmente ako je napríklad SUV.

Na éru elektromobilov si zrejme počkáme. Nemci vedia upraviť spaľovacie motory novou metódou

„Ich budúcnosť závisí hlavne od politikov,“ vyjadril sa Düsmann k budúcnosti spaľovacích motorov. Zároveň zdôrazňuje, že k prechodu na elektrovozidlá rozhodne nedôjde vo svete naraz a napríklad len ťažko povedať, kedy sa tak stane napríklad v rozvojových krajinách – podľa Düsmann za veľmi, veľmi dlhý čas.

Za jednu z posledných bášt, kde sa budú diesle ešte držať a tešiť obľube, považuje aj Európu.

Nové Audi – elektrina, plyn či vodík?

Napriek týmto vyjadreniam, že svet dieslu ani benzínu podľa Düsmanna tak skoro ešte neskončí a je stále trendom, sa autá na elektrický pohon postupne stávajú čoraz väčšou prioritou aj v nemeckej automobilke so štyrmi kruhmi.

Audi oznámila, že do roku 2025 chce priniesť 20 nových elektromodelov. Len nedávno napríklad predstavila svoj nový e-tron GT:

Taktiež len včera Audi i médiá zverejnili informáciu, že nemecká automobilka plánuje niektoré svoje elektromobily vyrábať v Číne, v ktorej sa im, čo sa týka predajnosti, v poslednom období náramne darí.

No takzvaná elektrifikácia automobilov nie je v očiach Audi výlučne jedinou možnou alternatívou k spaľovacím motorom, ktorým európski politici v rámci zníženiu emisii i záchrany planéty postupne akoby šľapu na päty.

Viaceré modely Audi je možné zohnať aj v takzvanej g-tron verzii, ktorá je poháňaná zemným plynom. Taktiež je známe, že v Audi robia testy aj na vodíkový pohon, ktorý by mohol byť tiež jednou z budúcich úspešných alternatív, vďaka čomu sa budú naše autá pohybovať.

Markus Düsmann a jeho automobilka tak síce vidia súčasný trend i blízku budúcnosť ešte v spaľovacích motoroch, obzvlášť na niektorých miestach sveta, no je zrejmé, že Audi nespí na vavrínoch a pripravuje sa čeliť nastávajúcej budúcnosti.

Zdroje: Auto News, Audi, Autoforum.cz, Auto.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech