Šéf NASA pripustil, že mimozemšťania aj iné vesmíry môžu existovať. Priznal, čo aktuálne hľadajú na Marse

  • Šéf NASA naznačil, že objekty, ktoré poznáme pod skratkami UFO alebo UAP, môžu byť mimozemšťania
  • Nevylúčil tiež možnosť iných vesmírov a života na iných planétach 
  • Pátranie po mimozemskom živote už prebieha. Presne to podľa neho robí NASA na Marse
  • Okrem NASA po mimozemskom živote pátra aj tím vedcov, vedený profesorom z Harvardskej univerzity
UFo13
Flickr/maxime raynal
  • Šéf NASA naznačil, že objekty, ktoré poznáme pod skratkami UFO alebo UAP, môžu byť mimozemšťania
  • Nevylúčil tiež možnosť iných vesmírov a života na iných planétach 
  • Pátranie po mimozemskom živote už prebieha. Presne to podľa neho robí NASA na Marse
  • Okrem NASA po mimozemskom živote pátra aj tím vedcov, vedený profesorom z Harvardskej univerzity

Otázka neidentifikovaných lietajúcich objektov známych pod skratkou UFO alebo UAP trápi Američanov už nejakú dobu. Túto senzáciu spustila relácia 60 Minutes televíznej stanice CBS z mája, ktorá priniesla svedectvá pilotov námorníctva, ktorí denne pozorovali tieto lietajúce objekty. Niektoré z nich zachytávajú aj videá.

UAP vyšetrovalo aj americké ministerstvo obrany (DOD), ktoré ale nedokázalo identifikovať drvivú väčšinu, až 143 z 144 lietajúcich objektov.

Dokument zostavený Pentagónom tvrdí, že existuje päť kategórií možného vysvetlenia javov – tajná technológia vyvinutá nepriateľskými veľmocami ako Rusko a Čína, tajná americká technológia, prirodzene sa vyskytujúci fenomén, vzdušný odpad (napríklad bludné meteorologické balóny) a napokon „iná“ kategória. Pričom posledná skupina by mohla zahŕňať mimozemskú technológiu.

Nevyvrátil ani možnosť ďalších vesmírov a života na iných planétach 

Možnosť, že ide o mimozemšťanov, naznačil aj vedúci Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Bill Nelson na prednáške na Virgínskej univerzite, uvádza Washington Examiner.

„Rozprával som sa s pilotmi. Vravia, že niečo videli a ich radary sa na to zamerali, a potom to zrazu bolo,“ pozrel sa šéf NASA nadal „na povrchu, a potom kdesi v diaľke “, ukázal do priestoru. „Oni nevedia, čo to bolo a my sme na tom rovnako,“ uviedol Nelson, ktorý dostal poverenie viesť úrad od prezidenta Joea Bidena v máji tohto roka.

zdroj: Unsplash/Stephen Leonardi

Dodal: „Dúfame, že to nie je technológia nášho protivníka žijúceho na Zemi.“ Nepriateľská technológia je jedna z možností, ktorú tiež pripúšťa Pentagón, nemá však správy, že akákoľvek z mocností by mala natoľko pokročilé zbrane.

Larry Sabat z Centra pre politiku Virgínskej univerzity sa snažil zo šéfa NASA vypáčiť jednoznačnú odpoveď, čo by mohli tieto UAP byť. „Nepoznám na to odpoveď,“ povedal Nelson.

„Vesmír je obrovský, a teraz dokonca existujú teórie, že by mohli existovať aj iné vesmíry. Ak je to tak, kto som, aby som hovoril, že planéta Zem je jediná, kde sú umiestnené civilizované a organizované formy života?“ vysvetlil Nelson.

Veríš, že existuje mimozemský život?

Pátranie po mimozemskom živote už prebieha 

Šéf NASA tvrdí, že pátranie po mimozemskom živote už prebieha a je do neho zapojená aj NASA.

„Čo si myslíte, že robíme na Marse? Hľadáme život. Toto je súčasť misie NASA. To je to, čo bude tento ďalekohľad hľadať. Existujú aj iné planéty, kde je život?“ uviedol Nelson.

Vedúci úradu uviedol, že objasnenie týchto otázok súvisí aj s otázkami o našom pôvode. „Kto sme? Ako sme sa sem dostali? Ako sme sa stali takými, akými sme? Ako sme sa vyvinuli? Ako sme sa scivilizovali? A či sú rovnaké podmienky vo vesmíre, ktorý má miliardy iných sĺnk v miliardách iných galaxií – je taký veľký, že si to nedokážem predstaviť,“ dodal.

Okrem NASA sa UAP podujal študovať aj tím vedcov. Tím vedie významný astronóm z Harvardskej univerzity Avi Loeb.

Projekt vedcov Galileo pomenovaný po talianskom astronómovi zo 17. storočia chce vybudovať medzinárodnú sieť veľkých teleskopov, kamier a počítačov. Tie by spoločne skúmali neidentifikované lietajúce objekty. Súkromní darcovia projekt doteraz zafinancovali sumou 1,75 milióna dolárov.

Podľa Loeba sa do projektu zapojilo mnoho uznávaných astronómov, ktorí sa prihlásili ako dobrovoľníci ochotní sa podeliť so svojimi znalosťami.

„Je to výhodný návrh pre všetkých, pretože aj keby sme zistili, že tieto letecké javy sú len zriedkavými atmosférickými javmi, naučíme sa aspoň niečo nové,“ povedal astronóm pre NBC News. „Ak tam niečo je, musíme to zistiť.“

Zdroje: 60 Minutes/CBS, Washington Examiner, NBC News

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá