Šéf Smeru vyhlásil súťaž o fľašu šampanského. Získa ju ten, kto rozlúšti tajomnú hádanku

  • V sobotu večer zverejnil Robert Fico na Facebooku súťaž
  • Úlohou súťažiacich je uhádnuť, koho sa týka rozhodnutie nemenovaného štátneho orgánu
fico
TASR/Jaroslav Novák
  • V sobotu večer zverejnil Robert Fico na Facebooku súťaž
  • Úlohou súťažiacich je uhádnuť, koho sa týka rozhodnutie nemenovaného štátneho orgánu

Robert Fico vyhlásil na Facebooku veľmi jednoducho usporiadanú súťaž. Na videu číta rozhodnutie nemenovaného slovenského štátneho orgánu, ktoré je anonymizované. Fanúšikovia majú hádať, o koho ide, keďže iniciály sú vymyslené. Do tejto chvíle je pod príspevkom viac ako 900 komentárov s tipmi. 

Hovorí o firme C, ktorá si objednala právne poradenstvo od právnickej firmy, konkrétne od advokáta A.L. Na zmluvy poukázal obvinený H.G. 

IDEME DO SÚŤAŽE !!!

Posted by Robert Fico on Saturday, September 4, 2021

 

Obvinený H. G. poukázal na zmluvy týkajúce sa poradenstva v oblasti trestného práva uzatvoreného s advokátskou kanceláriou L.“. Služby mal poskytovať právnik A.L., ktorý „v tom čase nemal prakticky žiadnu advokátsku prax, ale mal špecifické skúsenosti zo svojho predchádzajúceho pôsobenia v politike“.

Odmena pre tohto právnika bola stanovená na 7 000 eur bez DPH na mesiac. „Za prvý rok spolupráce tento slávny právnik A. L. neposkytol firme žiadny písomný výstup. Za ďalšie obdobie vypracoval iba päť písomností v celkovom rozsahu 40 strán, za čo mu bola vyplatená odmena v celkovej výške asi 240-tisíc eur,“ číta Fico z rozhodnutia.

Víťaz by mal podľa Fica dostať fľašu šampanského nemenovanej značky. 

V komentároch ľudia tipujú, že firma C je Penta, obvinený H.G. je Jaroslav Haščák a právnik A.L. je Daniel Lipšic. Rozlúštenie hádanky a víťaza súťaže sa dozvieme v pondelok.

Súťažiaci sa však budú môcť spoľahnúť len na dobrú vôľu Roberta Fica, súťaž totiž nespĺňa náležitosti súťaže na Facebooku. Nemá napríklad zverejnené pravidlá súťaže, nie sú písomne dané podmienky zapojenia sa do súťaže a chýbajú tiež vyhlásenia o tom, že Facebook túto súťaž neporiada a nemá to s ňou spoločné. Taktiež nie je zverejnené, o čo presne sa hrá a v akej hodnote. Slovenská legislatíva tiež vyžaduje vyhlásenie o ochrane osobných údajov.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie