Šéfke ŠÚKL sa kvôli Sputniku vyhrážajú: Ty si zavraždila naše deti, my zavraždíme tvoje decko a manžela

  • Zuzana Baťová dostala výhražný list
  • Útočník sa jej vyhráža smrťou za to, že inštitúcia neodporúča vakcínu Sputnik V
šúkl zuzana baťová
TASR/Pavel Neubauer
  • Zuzana Baťová dostala výhražný list
  • Útočník sa jej vyhráža smrťou za to, že inštitúcia neodporúča vakcínu Sputnik V

Zuzana Baťová, riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, čelí vlne nenávisti. Najnovšie dostáva vyhrážky smrťou. Výhražný list zverejnil jej manžel Rado Baťo. List mal prísť na služobný mail Zuzany Baťovej.

„A toto je pre mňa konečná. Zodpovednosť za toto osobne má nula zvaná Igor Matovič, ktorá ponižuje a šikanuje vlastnú krajinu pred celým svetom. A chceš ma vyhodiť z práce? Nech sa páči, skús to,“ komentoval Baťo v príspevku, ktorý neskôr zo sociálnej siete odstránil, no jeho znenie je možné nájsť v novej petícii s názvom „Výzva predsedovi vlády SR, eduardovi hegerovi, a vláde SR k situácii okolo ŠÚKL“.

Petícia ŠÚKL
zdroj: Moja petícia

Baťo má dlhodobo problém s Igorom Matovičom a v komentári k príspevku zdôraznil, že vyhrážky sú dôsledkom jeho slov na adresu ústavu. „A toto je pre mňa konečná. Zodpovednosť za toto osobne má nula zvaná Igor Matovič, ktorá ponižuje a šikanuje vlastnú krajinu pred celým svetom. A chceš ma vyhodiť z práce? Nech sa páči, skús to,“ odkázal ministrovi, ktorý je zároveň jeho šéfom.

Minister financií Igor Matovič po návrate z Moskvy na tlačovom brífingu vyhlásil, že Slovensko porušilo zmluvu s Ruskom a tak musíme vakcíny Sputnik V vrátiť. Testovanie totiž podľa neho prebehlo v laboratóriu, ktoré nie je v sieti certifikovaných laboratórii EÚ.

Voči tomu sa však ohradili nielen vedci, ale aj hlavný hygienik SR.

Hlavného hygienika mrzí, že Matovič nazval vedcov idiotmi. ŠÚKL urobil pre Sputnik maximum

SAV: Matovič klamal

Hlavný hygienik Ján Mikas odsúdil slová Igora Matoviča, ktoré adresoval ľuďom, ktorí mali podľa Matovičových slov brániť povoleniu očkovania Sputnikom V na Slovensku. Matovič ich nazval idiotmi, ktorí svoje lži šíria prostredníctvom Denníka N. Nepriblížil, koho tým myslí, no pravdepodobne mal na myslí aj vedcov, ktorí Sputnik V testovali. Vyjadrenia sa tak dotkli aj vedcov.

Mikas za rozhodnutím ŠÚKL stojí. Tvrdí, že ŠÚKL urobil všetko preto, aby získal potrebné informácie k vakcíne Sputnik V. „Je to neadekvátne vyjadrenie z úst vysokého predstaviteľa štátu. Sú to neadekvátne výrazy takto haniť ľudí,“ reagoval Mikas na Matovičov status pre SME.

Osem zo štrnástich skúšok bolo realizovaných v Biotechnologických laboratóriách BMC SAV, ktoré sú registrované v európskej databáze EudraGMP a certifikované na vykonávanie mikrobiologických, chemických a biologických skúšok liekov (certifikát č. SK/002V/2020),“ uvádza Biomedicínske centrum SAV v stanovisku.

O tom, že ďalších šesť skúšok bude uskutočnených vo vedeckých laboratóriách Virologického ústavu BMC SAV, bolo vopred upovedomené Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky aj ŠÚKL, informuje ďalej centrum.

V súlade so zmluvnými ustanoveniami boli zo strany BMC SAV výsledky skúšok komunikované výhradne ŠÚKLu. O tom, že výsledky doteraz uzavretých skúšok boli v súlade s normatívnou dokumentáciou výrobcu, už ŠÚKL verejnosť informoval. Naše výsledky teda nijako nemohli poškodiť reputáciu výrobcu“ bránia sa vedci.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech