Sem sa bude cestovať v roku 2020

  • Najnavštevovanejšími destináciami roku 2019 boli Thajsko a Londýn
  • V roku 2020 budú Slováci tiež lietať do exotiky
  • Už dnes sa vie, o ktorú krajinu prejavíme najväčší záujem
kam cestujeme
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Najnavštevovanejšími destináciami roku 2019 boli Thajsko a Londýn
  • V roku 2020 budú Slováci tiež lietať do exotiky
  • Už dnes sa vie, o ktorú krajinu prejavíme najväčší záujem

To, že Slováci dovolenkujú v Chorvátsku je čím ďalej tým väčším mýtom. Hoci je táto krajina stále obľúbená a nie až tak úplne nami objavená, pomaličky stráca na popularite.

Predpovede A.K.A celkom blízka realita

Rok 2020 je za dverami a niektorí už majú dovolenku na prvé zimné mesiace v exotike dávno zaplatenú. Cestujeme však celý rok a našej kreativite sa medze nekladú. Preto hľadáme stále nové destinácie.

Na základe aktuálnych štatistík predaja leteniek a leteckých zájazdov existujú odhady, že trend v roku 2020 nebude iný, ako výsledky končiaceho sa roku 2019.

U Slovákov by malo ešte viac zosilnieť takzvané multi city cestovanie, čiže spájanie viacerých zaujímavých destinácií v rámci jednej dovolenky. Potvrdzujú to aj naše dáta, ktoré ukazujú že medzi TOP destináciami roka 2020 sa zatiaľ objavujú i atypické dovolenkové destinácie ako dánska Kodaň, nórsky Sandefjord a stále obľúbenejší portugalský Lisabon,“ prezrádza plány a stratégie Pavol Rybár z cestovnej kancelárie Pelikán.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Keď sa cestuje do Lisabonu, oplatí sa väčšinou autom prejsť po pobreží až do Porta. Autentické malé mestečká, kultúra a oceán po ľavej ruke, také je prímorské Portugalsko, ktoré chce objavovať čím ďalej tým viac Slovákov.

Neznáma exotika

Thajsko, Juhoafrická republika či Maroko. To posledné je veľmi navštevované Slovákmi aj preto, lebo nízkonákladové letecké spoločnosti do marockého Marakeša ponúkajú skutočne lacné letenky. Niekedy sa pohybujú v cenových reláciách od 61 eur.

Ak máme predpovedať destináciu, ktorá je dnes neznámou, no do 3 rokov bude veľmi populárna, vyberieme si Alžírsko. Neznámy sused populárneho Maroka sa otvára svetu a spája veľkú exotiku s africkým šarmom,“ prognózuje Jozef Zelizňák z BUBO, ktorá sa venuje predovšetkým exotike a výpravám do odľahlejších kútov sveta.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Alžírsko je totiž absolútna exotika. Niekedy dávno, ešte v 80-tych rokoch sa do tejto krajiny chodilo za prácou. Stavební inžinieri zo slovenských firiem, cestovali na dlhé obdobia do horúceho afrického Alžírska, aby pomáhali domorodým obyvateľom stavať mosty, cesty a priehrady. Fungovali ako vyškolení odborníci, projektanti ale zároveň aj kvalifikovaný stavebný dozor.

Teraz sa do Alžírska bude chodiť za oddychom, zábavou a poznaním.

Ak si chceš prečítať o tom, kde Slováci najradšej cestovali v roku 2019, čítaj TU >>TOP 10 destinácií roku 2019, ktoré Slováci navštevovali najviac

Vzdialenejšie lokality, najmä tie exotické v južnej a juhovýchodnej Ázii ako indonézske Bali, thajský Phuket a Maldivy, ale aj americké Miami, Dubaj či ruský Petrohrad, do ktorého môžu Slováci už niekoľko týždňov cestovať aj bez víz, sú kontinuálne populárne a nebude to inak ani v novom roku.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Možno už aj ty oddychuješ pred sviatkami niekde v teple, alebo si sa dokonca rozhodol stráviť Vianoce v exotike. Niekedy by sa ti to zdalo nemožné, sedieť pri stromčeku v krátkych rukávoch a bez kapra, no aj mimo Európy ti dokáže hotelový personál pripraviť štedrú večeru európskych pomerov. Bez stresu a s úsmevom na tvári.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech