Seniori by mohli zostať v izolácii až do konca roka, upozorňuje Ursula von der Leyenová

  • V súvislosti s pandémiou tiež predsedníčka Európskej komisie odporučila, aby si ľudia zatiaľ neplánovali letné dovolenky
senior
Petra Tomášová
  • V súvislosti s pandémiou tiež predsedníčka Európskej komisie odporučila, aby si ľudia zatiaľ neplánovali letné dovolenky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori v Európskej únii by mohli v záujme ich bezpečnosti zostať v izolácii až do konca roka. „Viem, že je to náročné a že je izolácia záťažou, ale je to otázka života a smrti. Musíme byť ďalej disciplinovaní a trpezliví. Deti a mladí ľudia si budú môcť užiť viac slobody skôr, ako starší a ľudia s inými zdravotnými problémami,“ skonštatovala v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Zároveň tiež dodala, že dúfa, že európske laboratóriá už čoskoro prídu s vakcínou. „Bez vakcíny musíme čo najviac obmedziť kontakt so seniormi,“ povedala nemeckému denníku Bild.

V súvislosti s pandémiou tiež von der Leyenová odporučila, aby si ľudia zatiaľ neplánovali letné dovolenky. Zatiaľ totiž nikto podľa nej nedokáže spoľahlivo predpovedať, aká bude situácia v júli a auguste.

zdroj: dw, sita

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech