Serial Bridgerton je slovenským trhákom a ľudia sú z neho v rozpakoch. Za jeho prípravou je krv a pot

  • Seriál Bridgerton pochádza z produkcie Shondy Rhimesovej a je adaptáciou knižnej predlohy od spisovateľky Julie Quinnovej
  • Prvá séria tohto seriálu sa stala doteraz najsledovanejšou debutovou sériou Netflixu
  • Plány na druhú sériu Netflix oficiálne oznámil 21. januára
Bridgerton Netflix seriál
Seriál Bridgerton, Liam Daniel/Netflix
  • Seriál Bridgerton pochádza z produkcie Shondy Rhimesovej a je adaptáciou knižnej predlohy od spisovateľky Julie Quinnovej
  • Prvá séria tohto seriálu sa stala doteraz najsledovanejšou debutovou sériou Netflixu
  • Plány na druhú sériu Netflix oficiálne oznámil 21. januára

Lockdown sa tak ako u nás, tak aj v ďalších mnohých krajinách predlžuje. Veľa ľudí teda trávi svoj voľný čas sledovaním Netflixu. Ak si jedným z nich, určite ti seriál Bridgerton neunikol.

Netflix jednoducho vie, ako zapôsobiť na fanúšikov. Tentoraz si ľudí získal vďaka spomínanému seriálu. Je prepracovaný do poslednej bodky a divák si tak môže užiť pohľad na zhýralý Londýn, honosné kostýmy a zaujímavé zvraty.

Ako Fontech uvádza, seriál Bridgerton pochádza z produkcie Shondy Rhimesovej a je adaptáciou knižnej predlohy od spisovateľky Julie Quinnovej.

Z Instagramu sa stala užitočná zbraň politikov. Kráľovná je Zuzana Čaputová, Kotleba a ani Fico sa nechytajú

Príbeh sa točí okolo 8 nerozlučných súrodencov, ktorí sa pohybujú v prostredí londýnskej smotánky, kde hľadajú šťastie a lásku. Prvá séria má osem epizód, všetky z nich sú už na Netflixe dostupné aj s českými titulkami, dokonca aj s dabingom. 

Hviezdne herecké obsadenie v seriáli síce nenájdeš, no na kritickom portáli RottenTomatoes má hodnotenie 97 % od odborníkov a 81 % od bežných divákov.

Je známych mnoho faktov o tom, ako sa seriál natáčal, od zostavenia honosných kostýmov až po pôsobivé miesta. Portál Indy100 si pre fanúšikov tohto seriálu pripravil niekoľko zaujímavých faktov.

Niektoré scény nie sú skutočné

Phoebe Dyevnor a Regé-Jean Page absolvovali šesť týždňov príprav. Herci, ktorí hrajú zaľúbených Daphne a Simona, sa mali čo učiť čo sa týka stelesnenia ich postáv.

Dvojica musela pred natáčaním absolvovať hodiny tanca, jazdy na koni a etikety, ale podľa Phoebe bol nabitý program skutočne nápomocný. „Myslím si, že to, čo skutočne pomohlo chémii, boli všetky tanečné skúšky,“ povedala.

Je známe, že šľachtické rodiny sa prepravujú kočom. Avšak to, čo si videl v seriáli, neboli reálne scény. Scény z koča sa natáčali v štúdiu. Dokonca ani kone neboli skutočné.

Dlhé prípravy sa niesli aj v znamení kostýmov, ktorých bolo vyrobených viac ako 7 500. Honosné oblečenie, ktoré vidíš v seriáli, sa často obmieňa. Výroba bola preto náročná.

Kostýmová dizajnérka Ellen Mirojnick zámerne dodala róbam a oblekom moderný šmrnc práve použitím aktuálnej farebnej palety, pričom zachovala neporušené klasické siluety, uvádza portál Indy100. Samotná Phoebe Dynevor mala až 104 šiat. 

Bridgerton Netflix seriál
zdroj: Liam Daniel/Netflix

V seriáli nájdeš aj reálne postavy

Ak si videl seriál Bridgerton, určite ti v hlave zarezonovala postava Charlotte, ktorá mala rolu panovníčky. Vedel si, že jej postava je inšpirovaná skutočnosťou?

Aj napriek tomu, že tento seriál nie je založený na skutočnom príbehu, kráľovná Charlotte bola reálna osoba, ktorá vládla po boku kráľa Juraja III. 

Ako portál MarieClaire uvádza, mnoho historikov verí, že kráľovná, ktorá sa narodila v roku 1744, skutočne mala afrických predkov. Tieto tvrdenia pôvodne podnietil historik Joel Augustus Rogers.

Kráľovná Charlotte, teda herečka Golda Rosheuvel, bola na čele aktívneho lovu lady Whistledown v Bridgertone, ale historicky sa predpokladá, že bola prvou anglickou panovníčkou zmiešaných rás.

Bridgerton Netflix seriál
zdroj: Liam Daniel/Netflix

„To je niečo, čo vo mne skutočne zarezonovalo,“ povedal Van Dusen pre Entertainment Tonight„Začal som sa pýtať, ako to mohlo vyzerať. Čo mohla táto kráľovná urobiť? Mohla svojou silou povzniesť ďalších ľudí inej pleti v spoločnosti?“ skonštatoval.

Postava Willa Mondricha zas bola založená na profesionálnom boxerovi Billovi Richmondovi. „V spoločnosti si našiel veľkú priazeň aj vďaka svojej charizme a boxerským schopnostiam,“ uviedol Martins Imhangbe, ktorý stvárňuje Mondricha.

Známa herečka, ktorú v seriáli neuvidíš

Zamýšľal si sa nad tým, komu patrí hlas, ktorý ťa sprevádza celým seriálom? Pozadie príbehu narozprávala známa herečka Julie Andrews, ktorá má 85 rokov. Ty ju môžeš počuť počas celej série ako hlas Lady Whistledown.

Zaujímavé je, že zatiaľ čo celé obsadenie muselo natáčať v Londýne, Andrews dokázala zaznamenať svoje hlasové výstupy prostredníctvom Zoomu zo štúdia v New Yorku.

Ako portál Indy100 uvádza, väčšina hereckých predstaviteľov sa s Julie Andrews ani nestretlo. „Keď som písal scenár pre Lady Whistledown, pociťoval som expanzie, pretože hovorí najviac štipľavé, niekedy urážlivé veci,“ uviedol scenárista Chris Van Dusen.

Videl si seriál Bridgerton?

Scény pod dohľadom režisérky intimity

Mohlo by sa očakávať, že sa debutanti vysokej spoločnosti predstavia ako cnostní a nedotknutí. Avšak seriál sa takýmto scénam nevyhýba. Naopak, intímnych scén v seriáli nájdeš dosť. 

Ako portál Harper’s Bazaar informuje, v snahe vytvoriť bezpečnejší a profesionálny priestor pre hercov počas ich najzraniteľnejších okamihov na obrazovke si réžia najala koordinátorku intimity Lizzy Talbotovú, aby režírovala sexuálne a romantické scény.

„Nacvičovali sme všetky intímne scény týždne a týždne predtým, ako sme reálne začali točiť,“ povedala Phoebe pre Harper’s Bazaar. „Myslím si, že to bolo skutočne prospešné aj pre nás, pretože v čase, keď sme sa dostali na scénu, sme vedeli, čo sme robili. Cítili sme sa naozaj dobre,“ dodala.

Popové piesne na pozadí regentskej éry

Aj napriek tomu, že seriál je z obdobia regentstva vo Veľkej Británii a Írsku, mnohé scény sú obohatené o modernú hudbu. S touto myšlienkou prišiel scenárista Chris Van Dusen.

V seriáli môžeš počuť skladby od Billie Eilish aj od Taylor Swift. Piesne sú nahrané v kombinácii s orchestrálnymi dielami, ako napríklad Štyri ročné obdobia od Antonia Vivaldiho.

Alexandra Patsavas, hudobná supervízorka seriálu, ktorá úzko spolupracovala so skladateľom soundtracku Krisom Bowersom, pre Entertainment Tonight povedala, že spájať žánre bolo tiež nápadom spomínaného scenáristu.

Bridgerton láme rekordy

Seriál si získal toľko fanúšikov, že sa mu podarilo pokoriť rekord, ktorý predtým stanovil seriál Zaklínač. Prvá séria tohto seriálu sa teda stala doteraz najsledovanejšou debutovou sériou platformy.

Ako portál The Verge informuje, už počas prvého mesiaca sledovalo Bridgerton 82 miliónov domácností. Rovnako ako fanúšikovia Bridgertonu, aj členovia hereckej zostavy už špekulujú, čo sa stane v ďalšej sérii.

To, že je tento seriál mimoriadne úspešnou novou sériou, potvrdzuje aj fakt, že viac ako 40 % z takmer 200 miliónov predplatiteľov platformy sa rozhodlo si ho pozrieť.

Tvorca Bridgertonu Chris Van Dusen pre Collider uviedol, že má do budúcnosti veľké plány. V súlade s 8 knihami, ktoré tvoria sériu Bridgerton, dúfa tiež v celkovo osem sérií seriálu.

Plány na druhú sériu Netflix oficiálne oznámil 21. januára v podobe jedného z neslávne známych brožúr s klebetami Lady Whistledown.

Bridgerton Netflix seriál
zdroj: Liam Daniel/Netflix

Phoebe Dynevor, teda hlavná postava Daphne, v rozhovore pre Deadline uviedla, že pandémia by mohla oddialiť natáčanie až do konca jari. „Neviem si predstaviť, ako by bolo možné za týchto okolností natáčať,“ uviedla v rozhovore. „Je tu veľa komparzu a mnoho členov posádky, taktiež je to veľmi intímny seriál,“ poznamenala.

Vakcinácia sa vo Veľkej Británii stabilne  pokračuje, to by teda mohlo pre štáb a posádku seriálu priniesť dobré správy. „Cítim sa skutočne šťastná, že sa vrátim,“ povedala Phoebe v rozhovore. 

Zdroje: Fontech, Entertainment Tonight, Deadline, Collider, The Verge, Harper, Indy100

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech