Si závislý od cestovania? Naučí ťa to týchto 6 vecí

  • Kto by ho nemiloval? Pri cestovaní na vlastnej koži zažívaš atmosféru nových miest, spoznávaš nové kultúry, nových ľudí. A ako bonus k tomu všetkému sa pritom naučíš týmto veciam.
pexels-photo-41133
pexels.com
  • Kto by ho nemiloval? Pri cestovaní na vlastnej koži zažívaš atmosféru nových miest, spoznávaš nové kultúry, nových ľudí. A ako bonus k tomu všetkému sa pritom naučíš týmto veciam.

Opustenie svojej komfortnej zóny

Zbaliť si batožinu a odísť znamená opustiť komfort a pohodlie svojho domova. Z dôverne známeho prostredia odchádzaš na miesto, ktoré je pre teba úplne nové. Opustenie komfortnej zóny je však nevyhnutným krokom k rozšíreniu tvojich obzorov. Je to skúsenosť, ktorú veľmi oceníš aj v ostatných oblastiach svojho života.

Váženie si iných kultúr

Vnímanie mnohých kultúr je dnes zaťažené predsudkami. Keď cestuješ, dostávaš dar precítiť cudziu kultúru na vlastnej koži. Môžeš vnímať a učiť sa nový jazyk, vidieť charakteristické zvyklosti, či ochutnať ich kuchyňu. Môžeš o niečom stokrát čítať, no kým sa o tom nepresvedčíš na vlastnej koži, nie je to ono.

Žiť pre aktuálny moment

Či stojíš pri egyptských pyramídach, Veľkom čínskom múre, pri nejakom architektonickom skvoste alebo v nedotknutej prírode, sotva sa budeš vedieť sústrediť na niečo iné. Pri cestovaní sa učíš vzácnej schopnosti vnímať práve prežívaný moment. Vieš totiž, že na danom mieste si len určitý čas a už nikdy sa tam nemusíš vrátiť – to ti pomáha naplno si vychutnať každú jednu minútu a každý jeden okamih.

Zdroj: sheswanderful.com

V trpezlivosti je sila

Nezáleží na tom, ako často cestuješ, skôr, či neskôr sa ti môže stať, že tvoj let bude zrušený, stratíš batožinu, či zmeškáš vlak. Môže to byť frustrujúci zážitok, avšak iba ak mu to dovolíš. Spravíš si láskavosť, ak sa upokojíš a so situáciou sa vyrovnáš. Veď predsa čím skôr ju vyriešiš, tým skôr sa môžeš vydať na cestu.

V jednoduchosti je krása

Cestovanie je dôkazom toho, že menej je niekedy viac. Je predsa nemysliteľné cestovať s ťažkými taškami, do ktorých si si nabalil polovicu svojej domácnosti. Je to úplne zbytočné, cestuj naľahko – vezmi si so sebou naozaj len základné veci. Pri cestovaní sa tiež naučíš žiť aj v skromnejších podmienkach. Pamätaj si, že luxus a komfort nie sú cieľom cestovania, môžu byť len jeho pridanou hodnotou. Pravým cieľom a zmyslom cestovania je prijímanie darov, ktoré ti svet ponúka.

Zdroj: tumblr.com

Žiadne materiálne veci nevyvážia silu zážitku

Ak tiež patríš do skupiny závislých od cestovania, veľmi dobre vieš, že žiadna materiálna vec sa nevyrovná pohľadu na Grand Canyon, či Eiffelovu vežu. Zážitky získané pri cestovaní sú totiž niečím, čo ti ostane navždy a sú oveľa drahšie než akákoľvek materiálna vec, ktorú by si mohol vlastniť.

Tak, kam to bude nabudúce? :-) Neváhaj inšpirovať ostatných v komente.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech