Šialené Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo môžeš na cestách otestovať aj ty

  • Závodný simulátor pre PS4 Gran Turismo sa dočká ďalšieho ultimátneho superšportu
  • Lamborghini demonštruje svoj cit pre extravagantný, no uhladený dizajn
media.lamborghini.com
  • Závodný simulátor pre PS4 Gran Turismo sa dočká ďalšieho ultimátneho superšportu
  • Lamborghini demonštruje svoj cit pre extravagantný, no uhladený dizajn

Najnovší koncept z dielne Lamborghini je oficiálne predstavený a pripravený prevetrať tie najrýchlejšie pretekárske trate na svete, no tak trochu inak. Len prednedávnom sme ťa informovali o špeciálnom digitálnom superšporte Jaguar Vision navrhnutom pre závodný simulátor Gran Turismo pre Playstation 4 a teraz tu máme ďalší virtuálny kúsok v poradí, tentokrát z dielne talianskej automobilky.

Reč je o vozidle s označením Lambo V12 Vision Gran Turismo, ktoré zažilo svoju premiéru na digitálnej trati v Monaku, no oficiálne bude pre všetkých hráčov v hre dostupný až na jar 2020.

zdroj: media.lamborghini.com

Podľa oficiálnej správy automobilky sme svedkami spojenia ikonického dizajnu a tradičnej DNA vozidiel Lamborghini spolu s futuristickými líniami, vďaka čomu je model V12 Vision nezameniteľný presne tak, ako sme pri automobiloch tejto značky zvyknutí.

„Lamborghini je veľmi mladá značka a dnes sme tu preto, aby sme predstavili našu najnovšiu víziu vo forme skutočného modelu s vysoko futuristickým a štýlovým dizajnom, ktorý má potešiť mladú generáciu nadšencov závodných hier a superšportových automobilov.“ uviedol Stefano Domenicali, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Lamborghini.

Práve práca na navrhovaní a tvorbe takéhoto modelu je podľa vedúceho dizajnerského centra automobilky, Mitha Borkerta, skvelou možnosťou ako demonštrovať talent, odhodlanie a ambície dizajnérskeho tímu automobilky. Zároveň je dôkazom akceptovania tlaku spoločnosti a dôrazu automobilky na ľahké materiály, hybridizáciu a technológie budúcnosti.

Aerodynamických prvkov je na vozidle nespočetné množstvo a každý tvar, hrana či zakrivenie má svoj význam. Od masívneho predného spojlera cez zaoblený blatník až po nezvyčajné dvojdielne zadné krídlo. Po dizajnérskej stránke ide naozaj o extravagantné, no do detailov prepracované auto s jasným rukopisom značky Lamborghini.

zdroj: media.lamborghini.com

Prezieravo spracovaný kokpit resp. kabína vozidla je inšpirovaná dizajnom stíhačky. Vodič nastupuje do vnútra cez prednú časť, ktorá sa vyklopí, presne ako pri bojových letúnoch. Hlavné ovládacie prvky sú umiestnené vo futuristickom volante a všetky dôležité informácie sa virtuálne premietajú priamo pred vodičom.

O virtuálny výkon sa postará motor z modelu Lamborghini Sián FKP 37.

Zdroj: lamborghini.com

Zdroj: Lamborghini.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK