Šialenstvo okolo AC/DC na Slovensku: Na lístky čakalo v rade 20-tisíc ľudí

  • Legendárni rockeri ohlásili európske turné
  • Na lístky čaká takmer 20-tisíc ľudí
ac/dc
Ilustračné foto Lovestream, SILVI PRODUCTION s.r.o.
  • Legendárni rockeri ohlásili európske turné
  • Na lístky čaká takmer 20-tisíc ľudí

Iba pred pár dňami sme ťa informovali o tom, že legendárna austrálska hardrocková skupina AC/DC, ktorá počas svojej bohatej kariéry predala stámilióny albumov, dnes nadchla fanúšikov po celom svete ohlásením európskeho turné „POWER UP“.

V rámci novej koncertnej šnúry, pomenovanej podľa ich posledného štúdiového albumu, ktorý sa dostal na 1. miesto v 21 krajinách, skupina odohrá počas tohto leta 21 koncertov. 

Okrem Nemecka, Talianska, Španielska, Holandska, Rakúska, Švajčiarska, Anglicka, Belgicka, Francúzska a Írska navštívi aj hlavné mesto Slovenska. V areáli Starého letiska v bratislavských Vajnoroch sa kapela naživo predstaví v nedeľu 21. júla 2024.

Predpredaj lístkov sa spustil už dnes 16. februára 2024 o 10:00 v sieti Eventim, Oeticket a Ticketportal. Na lístky čakalo na Ticketportal takmer 20-tisíc ľudí. Na portáli Eventim to bolo menej rušné.

Legendárna kapela stále boduje

AC/DC odohrali svoje prvé vystúpenie 31. decembra 1973 v nočnom klube Chequers v austrálskom Sydney. Sú jednou z najvplyvnejších rockových skupín v histórii s viac ako 200 miliónmi predaných albumov po celom svete.

Album Back In Black z roku 1980 je „najpredávanejším albumom akejkoľvek kapely všetkých čias“. Okrem toho sa stal „tretím najpredávanejším albumom akéhokoľvek interpreta“ s celosvetovým predajom 50 miliónov, ktoré stále pribúdajú. AC/DC boli v roku 2003 uvedení do Rock and Roll Hall of Fame a do Siene slávy Music Victoria Awards v ich rodnej Austrálii.

Kapela naďalej vypredáva štadióny na rôznych kontinentoch, ročne predá milióny albumov a dosahuje miliardy streamov. Na oslavu svojich 50 rokov na scéne vystúpi najväčšia rock and rollová kapela sveta s Angusom Youngom na gitare, Brianom Johnsonom ako spevákom, Steviem Youngom, ktorý hrá na gitare a spieva, Mattom Laugom za bicími a novým basgitaristom nahrádzajúcim Cliffa Williamsa. Meno nového basgitaristu ešte nebolo oznámené.

Vystúpenie v Bratislave organizuje SILVI PRODUCTION s.r.o., spoločnosť, ktorá stojí za hudobným festivalom Lovestream.

Správu aktualizujeme.

Zdroje: Ticketportal, Archív SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá