Šialený nápad, na ktorom sa baví celý svet. Aby poľské fitko nemuselo zavrieť, rebrandovalo sa na cirkev

  • Zatvorené fitness centrá nemáme len na Slovensku
  • Podobne sú na tom aj v Poľsku
  • Niektorí podnikatelia sú však mimoriadne vynaliezaví
fitko
Pixabay.com | Pexels/Andrea Piacquadio
  • Zatvorené fitness centrá nemáme len na Slovensku
  • Podobne sú na tom aj v Poľsku
  • Niektorí podnikatelia sú však mimoriadne vynaliezaví

S najväčšou pravdepodobnosťou si si ihneď pomyslel, že ide len o nejaký žart. Pravda je však taká, že je to realita – ako informoval portál LadBible, isté poľské fitness centrum sa skutočne rebrandovalo na kostol, aby mohlo pre svojich klientov nechať otvorené aj pri sprísnených protipandemických opatreniach. 

Biznis plán, aký sa len tak nevidí

Čo sa týka denného nárastku ľudí nakazených koronavírusom, Poľsko na tom nie je práve najlepšie – práve naopak. Situácia sa rapídne zhoršuje, a poľský premiér Mateusz Morawiecki preto pred niekoľkými dňami nariadil okamžité zatvorenie fitness centier, plavární i aqua parkov. Isté fitness centrum v Krakove však malo evidentne celkom iné plány, o ktoré sa podelilo vo svojom statuse na Facebooku.

Kochani Klienci,wiemy, że czekaliście na naszą decyzję…My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że…

Posted by Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub on Friday, October 16, 2020

Manažérka tohto fitness centra, Marta Jamróz, fanúšikov informovala o tom, že ich fitness centrum bolo preklasifikované na „Cirkev zdravého tela”, zatiaľčo samotné priestory boliredefinované na „obchod”, do ktorého si ľudia môžu pokojne prísť „otestovať” stroje na cvičenie. 

Skutočne nejde o žart

Ak stále čakáš na to, že malo ísť len o nejaké vtipné promo fitness centra, ktoré malo slúžiť na zvýšenie jeho návštevnosti po znovuotvorení, musíme ťa vyviesť z omylu – toto krakovské fitko to myslí naozaj smrteľne vážne. Tak trochu totiž „zneužili” fakt, že kostoly môžu byť otvorené, a tak sa rozhodli vydávať sa za cirkevné združenie.

Tento krok samozrejme vyvolal obrovskú vlnu diskusií. Jedna skupina sa tohto rozhodnutia zastáva, iní to zas odsudzujú. Veľmi kriticky sa na svojom Twitteri vyjadril aj poľský minister zdravotníctva, Adam Niedzielski, ktorý tento krok označil za extrémne sebecký. Upozorňuje tiež na to, že takéto správanie je veľmi nezodpovedné, a ohrozuje zdravie ľudí.

Fitness centrum sa však obhajuje tým, že inú možnosť nemali, a ak by k tomuto kroku nepristúpili, jednoducho by skrachovali. Nech už sa pridáš na ktorúkoľvek stranu, isté je, že dávka vynaliezavosti poľským podnikateľom určite nechýba. Zostáva nám len dúfať, že k tomuto „návodu” sa nedostanú prevádzkovatelia našich slovenských pohostinských zariadení. 

Súhlasíš s krokom tohto fitness centra?

Zdroj: ladbible.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech