Sieť ProCare a Svet zdravia sa rozširuje, prevezme legendárnu kliniku

  • Športová klinika potrebuje podporu siete na ďalší rozvoj
  • V blízkej budúcnosti chce klinike zabezpečiť väčšie a modernejšie priestory
nemocnica svet zdravia
TASR/Roman Hanc
  • Športová klinika potrebuje podporu siete na ďalší rozvoj
  • V blízkej budúcnosti chce klinike zabezpečiť väčšie a modernejšie priestory

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o bratislavskú športovú kliniku Sportclinic, ktorá sa venuje vrcholovým aj rekreačným športovcom. Zlepšiť sa tak má špecializovaná ambulantná starostlivosť siete aj ďalší rozvoj kliniky. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka siete Jana Fedáková.

Športová klinika potrebuje podporu siete na ďalší rozvoj, priblížil jej športový traumatológ Ján Grauzel. „Vďaka tomu dokážeme synergicky spolupracovať s ostatnými pracoviskami siete, rozšírime naše diagnostické možnosti, získame technické zázemie i nové priestorové možnosti. Tie pôvodné nám už totiž pre stále sa zvyšujúci počet pacientov nestačia,“ vysvetlil.

„Táto akvizícia výrazne posilní sieť ProCare v špecializovanej ambulantnej starostlivosti,“ reagoval generálny riaditeľ siete Radoslav Čuha. V blízkej budúcnosti chce klinike zabezpečiť väčšie a modernejšie priestory.

Sportclinic vznikla v roku 2005 a patrí medzi prvé pracoviská, ktoré sa začali na Slovensku venovať jednodňovej chirurgii. Jej „vlajkovým“ lekárom je Ján Grauzel, ktorý pôsobil aj ako dvorný lekár hokejového klubu Slovan Bratislava. Klientmi Sportclinic sú najmä športovci, či už rekreační alebo profesionálni. Známou klientkou je napríklad bývalá tenistka Dominika Cibulková či zápasník Attlia Végh.

Ide o špecializované zdravotnícke zariadenie, poskytujúce jednodňovú zdravotnú starostlivosti v odbore chirurgia, traumatológia, ortopédia, anestéziológia a intenzívna medicína, fyziatria, liečebná rehabilitácia a rádiológia so zameraním na magnetickú rezonanciu.

V súčasnosti ju tvorí 25-členný tím lekárov, fyzioterapeutov a sestier.

Megabiznis v zdravotníctve

Spomínané zdravotnícke zariadenia patria do portfólia finančnej skupiny Penta. ProCare a Svet zdravia je najväčšia súkromná sieť 17 nemocníc a 13 polikliník na Slovensku. Zamestnáva vyše 10-tisíc pracovníkov a zdravotnú starostlivosť poskytuje v spádovej oblasti vyše dvoch miliónov obyvateľov. V Bratislave sieť dokončuje koncovú nemocnicu Bory, ktorá plánuje spustiť svoju prevádzku v marci 2023.

Sieť ProCare a Svet zdravia sa nedávno dohodla so zdravotníckou sieťou Agel na predaji piatich zdravotníckych pracovísk v Banskobystrickom kraji. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Informovala o tom agentúra SITA v júni 2022.

Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR, pričom definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Ako informujú obchodné strany v spoločnej tlačovej správe, výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať. Keďže však ide o predaj až piatich zariadení, cena by sa mohla pohybovať v desiatkach, možno až stovkách miliónov eur.

Sieť ProCare a Svet zdravia prevádzkuje nemocnice v Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici od roku 2014, Mammacentrum sv. Agáty a polikliniky vo Zvolene a Žiari nad Hronom od roku 2010. Päť pracovísk spolu zamestnáva viac ako 700 pracovníkov. Zdravotnícke zariadenia patria pod skupinu Penta.

Pri rozhodovaní o tejto transakcii sme veľmi zodpovedne zohľadňovali práve perspektívu zamestnancov v novom usporiadaní. Sme presvedčení, že toto riešenie prispeje k stabilizácii ich regionálnej pozície v budúcnosti. Našou prioritou ostáva prevádzka nemocníc a polikliník v regiónoch západného, východného a južného Slovenska, kde vidíme ďalšie príležitosti pre rast a významné investičné projekty,“ uviedol generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia Radoslav Čuha.

Predaj konkurencii

Skupina Agel pôsobí v oblasti zdravotníctva viac ako 30 rokov. V Českej republike a na Slovensku prevádzkuje takmer 30 zdravotníckych zariadení a ďalších viac ako 70 spoločností.

Prevzatie pätice zdravotníckych zariadení v rámci regiónu stredného Slovenska je z našej strany logickým krokom s cieľom využiť ich potenciál tak medicínsky, ako aj personálny,“ uviedol predseda predstavenstva AGEL Michal Pišoja.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá