Silný odkaz Slovákov zdravotníkom: Postavili pre nich obrovské srdce za to, že idú na dno svojich síl

  • Srdcia spoločnosti sú umiestnené vo viacerých mestách sveta
  • Jedno bolo zapožičané aj Slovákom
Srdce vďaky
Mesto Pezinok, TASR
  • Srdcia spoločnosti sú umiestnené vo viacerých mestách sveta
  • Jedno bolo zapožičané aj Slovákom

Ešte počas prvej vlny pandémie celý svet vychádzal na balkóny svojich príbytkov, aby potleskom preukázal vďaku nie len lekárom a sestrám, ale aj predavačom či pracovníkom pôšt. V súčasnosti sa tieto obrovské prejavy solidarity akoby vytratili a nekončiacim priebehom pandémie zabúdame na tých, ktorí siahajú na dno svojich síl.

Pridali sa aj Slováci

Mesto Pezinok chce však lekárom, zdravotníckemu personálu aj všetkým v prvej línii pripomenúť, že za ich činnosť sú im ľudia naďalej vďační. Na Mladoboleslavskej ulici totiž pribudlo veľké osvetlené červené srdce s erbom mesta. Slováci sa tak pripojili k celosvetovej kampani vďaky.

Rovnaké srdce už totiž stojí aj v Budapešti, Londýne či Paríži. Pezinčania umiestnenie srdca nenechali na náhodu: „Dali sme ho na túto ulicu, lebo patrí k najfrekventovanejším v meste. Denne ňou prejde veľa ľudí, ktorí srdce uvidia, a tak sa o kampani dozvie väčšina Pezinčanov,“ vysvetľuje vedúci referátu Správy a údržby majetku Viliam Slimák.

Lekár z oddelenia anesteziológie: 24-hodinové služby sú veľkou záťažou. Padám únavou a nemám čas na rodinu

Srdce vďaky mestu zapožičala spoločnosť Blachere Ilumination Central Europe. „Je prejavom vďaky, svetielko nádeje, záblesk radosti, zahriatie srdca a maličkosť pre všetkých nás,“ vysvetlila koordinátorka projektu Alexandra Dolnáková.

Srdce sa rozsvieti každý večer v momente, keď sa spustí verejné osvetlenie. Na Mladoboleslavskej ulici však zostane len 14 dní. Inštalácia bude totiž následne putovať do ďalšieho mesta.

Srdce vďaky
zdroj: Mesto Pezinok

Iní srdcia vyrábajú

Vďaku však ľudia môžu prejaviť aj individuálne, mimo námestí. Iná kampaň, konkrétne tá zdravotného strediska Anne Arundel, hlása, že pripojiť sa je jednoduché. Vyzývajú ľudí k tomu, aby papierové srdcia pripli na svoju chladničku alebo na akékoľvek viditeľné miesto.

Následne ho majú odfotiť a po pridaní na sociálnu sieť použiť hashtag #IheartAAMC. Po jeho rozkliknutí tak vraj budú všetky srdcia na jednom mieste.

Zdravotné stredisko na svojom webe uvádza: „Stále viac výskumov dokazuje, že existuje prepojenie medzi vďačnosťou a šťastím. Vďačnosť pomáha ľuďom prežívať pozitívnejšie emócie, zmierňovať depresie, zlepšovať celkové zdravie či ľahšie zvládať nepriaznivé situácie a budovať pevné vzťahy.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Blachere Illumination (@blachere_slovakia)

Zdroje: Mesto Pezinok, living.aahs.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech