Silvia a David pracovali na lodiach. Na Slovensko z nich priniesli koncept, dnes sú jednotkou na trhu

  • Púť manželov Raškovcov za zdravým životným štýlom sa začala otvorením fitness a wellness štúdia
  • Čoskoro zistili, že to nestačí
  • Prečítaj si inšpiratívny príbeh značky Vitabox
vitabox
Na snímke Silvia a David Raškovi a krabičková diéta Vitabox Archív/Raškovi, Vitabox
  • Púť manželov Raškovcov za zdravým životným štýlom sa začala otvorením fitness a wellness štúdia
  • Čoskoro zistili, že to nestačí
  • Prečítaj si inšpiratívny príbeh značky Vitabox

Koncept zdravej a kaloricky vyváženej stravy je známy mnohým Slovákom. Len málo z nich však vie, že tieto praktické krabičky sa zrodili pred viac ako 18 rokmi v Amerike. Práve tam sa objavil impulz priniesť Slovákom niečo nepoznané. Tento spôsob stravovania v našej krajine otvorili ako prví Silvia a David Raškovci. Dnes so svojím konceptom vedú v priečke čerstvosti.

„S manželom Davidom sme sa zoznámili v Amerike, kde sme obaja pracovali na zaoceánskych lodiach. Ja som pracovala v reštaurácii, kde som mala možnosť sledovať vysoký štandard kvalitne pripraveného jedla, David pracoval v kasíne,“ hovorí na úvod Silvia Raškov, ktorá so svojím manželom Davidom stojí za značkou Vitabox. Po tom, čo dvojica skončila kariéru na lodiach, rozhodla sa usadiť v Prievidzi, odkiaľ pochádza Silvia. 

Púť manželov Raškovcov za zdravým životným štýlom sa začala otvorením fitness a wellness štúdia. Ako hovorí Silvia, prvá podnikateľská príležitosť sa naskytla v Bojniciach v hoteli priamo pod zámkom.

 V roku 2007 sme tam otvorili fitness a wellness štúdio, kde sme sa o zdravom tele a životnom štýle naučili veľmi veľa. Absolvovali sme trénerské a masérske kurzy, za ktorými sme neváhali cestovať aj do Thajska, len aby sme robili veci na špičkovej úrovni profesionálov,“ vysvetľuje.

Na začiatku varili len pre známych a klientov

Tieto podnikateľské roky viedli k poznaniu, že starostlivosť o navonok krásne telo sa začína zvnútra. Klienti, ktorí k nám chodili cvičiť, saunovať sa alebo na masáže, mali najväčší problém s prípravou zdravej stravy, s ktorou by dosiahli to, čo chceli, či už išlo o chudnutie alebo o nabratie svalovej hmoty,“ dodáva Silvia s tým, že klienti sa strácali v kalóriách, tabuľkách a nespočetných diétach, ktoré im dlhodobo nikdy nefungovali. 

Úplne prvý koncept krabičkovej diéty na Slovensku uzrel svetlo sveta v januári roku 2011. Silvia si na tieto začiatky spomína veľmi dobre „V zahraničí sme už videli koncepty krabičkových diét alebo hotovej kaloricky vyváženej stravy, no u nás na Slovensku nič také vtedy nebolo. A tak v roku 2009 vznikla prvá myšlienka konceptu Vitabox.“

Na snímke team Vitabox a krabičková diéta
zdroj: Vitabox

Mladí manželia s nadšením začali pracovať na receptúrach, vlastnej značke, webovej stránke, vybavení prvej kuchyne. „Na začiatku sme varili len pre klientov z fitka a pre našich známych. Pamätám si, keď prišla prvá online objednávka od klienta, ktorého sme osobne nepoznali. To bola radosť!“ spomína Silvia.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá