Školy hovoria o absolútnom „boome“. Tento Slovák mení spôsob výučby cudzích jazykov

  • Aplikácia, ktorú vymyslel Slovák Michal Ošvát, zažíva úspech
  • Školy si výčbu cudzích jazykov inovatívnym spôsobom pochvaľujú
  • Ambície aplikácie sú veľké a chcú preraziť na globálnom trhu
ošvát foto
WocBee
  • Aplikácia, ktorú vymyslel Slovák Michal Ošvát, zažíva úspech
  • Školy si výčbu cudzích jazykov inovatívnym spôsobom pochvaľujú
  • Ambície aplikácie sú veľké a chcú preraziť na globálnom trhu

Už viac ako rok je školám a učiteľom cudzích jazykov k dispozícii unikátna aplikácia WocaBee na učenie slovíčok. V minulom školskom roku ju využívalo až 835 učiteľov a 17 500 žiakov na celom Slovensku aj v zahraničí. Jej autorom je mladý slovenský programátor Michal Ošvát, ktorý sa rozhodol od októbra motivovať žiakov k učeniu cudzích jazykov ešte viac.

Celoslovenská súťaž prostredníctvom aplikácie

Michal pripravil pre školy unikátnu celoslovenskú jazykovú súťaž – Jesenný WocaBee šampionát, ktorý sa od začiatku októbra uskutoční priamo v aplikácii.

Súťažiť v ňom môžu žiaci základných a stredných škôl, ktorí si chcú interaktívnou formou zlepšiť znalosti z akéhokoľvek cudzieho jazyka. Kritériom hodnotenia nebudú konkrétne jazykové výsledky, ale usilovnosť v zlepšovaní vedomostí.

„Učitelia nám spontánne píšu, že aplikácia spôsobila na ich škole ‚absolútny boom’. Žiaci medzi sebou súťažia v precvičovaní slovíčok ako o život a zlepšujú si známky. Od žiakov sa zasa dozvedáme, že WocaBee je najlepšia appka na svete, alebo že sú konečne závislí na niečom dobrom,“ hovorí tvorca aplikácie Ošvát.

Žiadna investícia, len tvrdá práca

Na otázku, či Michal získal aj nejakú investíciu na rozbeh svojej firmy, hovorí nie. „Väčšina nákladov bola hradená zo súkromných zdrojov, a taktiež som do vývoja a rozvoja aplikácie investoval rok a pol práce,“ ozrejmil Ošvát.

Ak sa učiteľom výučba s WocaBee osvedčí, môžu si ju po uplynutí skúšobnej verzie objednať na dlhšie obdobie. Pre školy aj učiteľov je aplikácia zadarmo, cena pre žiakov je od 80 centov na mesiac.

„Na aplikáciu sa v triede štandardne skladajú žiaci, objednávku však môže uhradiť aj škola. Učiteľ väčšinou najskôr objedná skúšobnú verziu WocaBee na 1 mesiac zdarma. Pokiaľ sa im aplikácia vo vyučovaní osvedčí a chcú ju používať aj ďalej, žiaci sa príslušnou čiastkou zložia a potom učiteľ objedná WocaBee online,“ hovorí pre Startitup Ošvát.

Podľa tvorcu aplikácie sa chce WocaBee rozšíriť do viacerých krajín a postupne dostať na globálny trh. „Aktuálne sa aplikácia používa najmä na Slovensku a v Česku. Momentálne spúšťame prvú kampaň aj v nových krajinách: Taliansko, Maďarsko a Chorvátsko. Cieľom je teda rozšíriť aplikáciu postupne do viacerých krajín,“ uzatvára.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá