Skully – startup, ktorý mal priniesť prvú AR helmu, zbankrotoval

  • Chceli prísť s novinkou a vytvoriť konkurenciu všetkým produktom s virtuálnou alebo augmented realitou. Bohužiaľ, nevyšlo im to.
skully
  • Chceli prísť s novinkou a vytvoriť konkurenciu všetkým produktom s virtuálnou alebo augmented realitou. Bohužiaľ, nevyšlo im to.

Skully trvalo viac ako 1 týždeň, aby si konečne priznali, že je na čase to skončiť. Na začiatku augusta Skully poslalo svojím zákazníkom e-mail, v ktorom informovali, že spoločnosť oficiálne končí a na dobu neurčitú uzatvára svoje dvere.

Problémy tohto startupu začali už niekoľko mesiacov dozadu, ale vyhrotili sa pred dvoma týždňami, keď zo správnej rady odišli jej zakladatelia Marcus a Mitch Willerovci. O niekoľko dní väčšina zamestnancov, vrátane tímu inžinierov, odišla a stránky o Skully a ich dlho očakávanej helme pre rozšírenú realitu vypli. Táto stránka stále funguje, ale to len preto, že majú zaplatené jej fungovanie a čoskoro sa vypne aj tá. Spoločnosť neexistuje.

jfoxh2oouqey83vkghm5

Foto: indefinitelywild.gizmodo.com

Informácie vyšli von viacerých interných zdrojov, Skully skončila kvôli strate všetkých investícií a kapitálu. Spoločnosť sa snažila predať samú seba pod spoločnosť Čínskeho konglomerátu – LeECo taktiež nazívanej ako LeSport. Avšak mnohé spory, vrátane opakujúceho investovania do výrobných problémov, spôsobili rozkol medzi zakladateľmi a investormi.

Ľudia z realizačného tímu, ktorí sa napriek tomu všetkému pokúšali zachrániť firmu hovoria, že boli blízko k nahromadeniu 6 miliónov dolárov, ktoré mali pomôcť upratať všetok neporiadok a postaviť firmu na nohy. Zdá sa, že to bolo príliš málo peňazí, príliš neskoro a nakoniec na záchranu nezostalo nič.

skully-beta-meeting-6-c2a9-2014-peter-radsliff

Foto: meandmyconnie.wordpresscom

„Počas posledných týždňov náš manažérsky tím nonstop pracoval na získaní dodatočného kapitálu, ale nepredvídateľné výzvy a okolnosti mimo našej kontroly,nám toto úsilie znemožnili.“ Toto obsahoval list pre zákazníkov Skully.

Skully hovorí, že firma zbankrotovala a zákazníci, ktorí si predobjednali AR helmu za 1500 dolárov, nedostanú naspäť ani 1 dolár. Na základe listu pre všetkých dotknutých zákazníkov sa Skully vyhovára, že všetky ich aktíva sú teraz držané veriteľmi.

Napriek tomu sa objavil záchranný anjel, pre každého smutného zákazníka Skully. Firma Fusar, ktorá vyrába inteligentné bicykle, vytvorila plán s názvom Skully Owners Stimulus (SOS), pre každého, kto si predobjednal AR helmu a nič naspäť nedostal. Cez tento program si môžu zákazníci od firmy Fusar kúpiť produkt v hodnote danej AR helmy.

Zdroj a titulnej fotografie: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech