Skupina Anonymous vyhlásila vojnu Islamskému štátu

Rišo Néveri / 16. novembra 2015 / Lifehacking

Anonymous sú dobre známi práve tým, že sa neboja vyjadriť svoj názor a konať. Hackerská skupina reaguje tentokrát na útoky Islamského štátu a vyhlasuje vojnu.

 

 

Skupina uverejnila video, v ktorom oznamuje najväčšiu operáciu vo svojej histórii. Vyzývajú Daesh(Islamský štát) aby sa pripravili na kybernetickú vojnu a útoky z celého sveta. K Anonymous sa pridalo aj ďalšie hnutie hackerov – BinarySec. Ich cieľom je vymazať všetok teroristický obsah na internete. Chcú tak skomplikovať fungovanie teroristov z hnutia Daesh a spomaliť alebo zabrániť online náboru nových členov. Jedným zo spôsobov, ako chcú skupiny bojovať, je vyhľadávanie stránok s teroristickou propagandou a narušenie ich prevádzky.

 

Skupina reagovala podobne aj po útokoch na redakciu CharlieHebdo. Po útoku uverejnili tisícky mien používateľov sociálnych sietí, ktorí sympatizovali s Islamským štátom a mienia tak konať aj teraz. Anonymous jednoducho terorizmus neodpúšťa. Všetok teroristický obsah sa im zrejme odstrániť nepodarí, ale takéto cieľe schvaľujeme.

 

Video je po francúzsky, použi preklad tituliek.  

Zdroj: thenextweb.com

Pridať komentár (0)