Skupina mladých Slovákov kašle na poučky, praktické veci učí v pútavých videách

  • V škole nás naučia mnoho poučiek, no len málo praktických vecí do života
  • Projekt mladých ľudí, ktorý si hovorí Zmudri, na to však ide inou cestou
  • Podpor ich v crowdfundingovej kampani a pomôžeš tak vytvoriť nové a lepšie video kurzy a mnoho ďalšieho
Zmudri.sk
  • V škole nás naučia mnoho poučiek, no len málo praktických vecí do života
  • Projekt mladých ľudí, ktorý si hovorí Zmudri, na to však ide inou cestou
  • Podpor ich v crowdfundingovej kampani a pomôžeš tak vytvoriť nové a lepšie video kurzy a mnoho ďalšieho

Skupinka mladých ľudí vytvorila projekt založený na video vzdelávaní, prostredníctvom ktorého sa snaží rozšíriť vedomosti mladých ľudí o najbežnejších témach nášho každodenného života a zameriava sa najmä na témy, ktorým sa vzdelávací systém v našej krajine nevenuje, no sú častokrát kľúčové a nevyhnutné pre bežný život. Ak si ešte nepočul o ambicióznom projekte Zmudri.sk,  za ktorým stojí skupinka mladých Slovákov, tak sa s ním oboznám v našom staršom článku TU.

Tím postavený okolo lídra projektu Juliana Gerharta nezaháľa a po prvých vzdelávacích videách pracuje na ďalších témach. Najnovšie spracovali jednu z veľmi aktuálnych a dôležitých tém, a tou je význam, fungovanie či vplyv Európskej únie na naše životy, ako aj najčastejšie mýty či príležitosti, ktoré EÚ ponúka.

„Niektorí hovoria, že EÚ je jedinečný projekt, bez ktorého sa nezaobídeme, druhí zase tvrdia, že najlepšie by bolo z nej vystúpiť a ísť vlastnou cestou. Ako to teda je? Ako by vyzeral tvoj deň, keby Slovensko nebolo v únii? Ako naše členstvo v nej ovplyvňuje tvoj život a aké rôzne príležitosti ti EÚ ponúka?“ píše sa na oficiálnom webe projektu v krátkom popise ku kurzu Európska únia, ktorý vznikol v spolupráci s najväčším slovenským informačným portálom o dianí v Európskej únii euractiv.sk . Tieto informácie môžu pred blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu pomôcť zorientovať sa a lepšie pochopiť fungovanie EÚ.

Keďže sú video kurzy do veľkej miery orientované predovšetkým na študentov, v novom kurze projektu sa pozreli na zvládanie stresu pred testami, resp. skúškami. Neexistuje snáď lepšie načasovanie tejto praktickej témy ako teraz, keď sú v plnom prúde maturitné skúšky a rovnako tak prechádzajú vysokoškoláci skúškovým obdobím.

V kurze Zvládni stres pred testami sa dozvieš informácie o tom, aké následky môže mať nezvládnutie stresu, aké cvičenia ti pomôžu prekonávať stres a ukáže ti efektívne tipy, čomu sa po každom teste vyhnúť.

„Pomôž nám robiť ešte viac kurzov a dostať ich medzi čo najviac mladých ľudí,“ vyzýva pop-up okno na webe projektu odkazujúce na crowdfundingovú kampaň, kam môžeš prispieť aj ty, a to na tomto odkaze.

Ich cieľom je vyzbierať minimálne 3 000 eur a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že sa im to naozaj podarí, čomu sa naozaj tešíme, pretože okrem vytvárania vzdelávacích videí sa v Zmudri snažia rozvíriť diskusiu a poukázať na to, čo by sa mali/nemali učiť študenti na školách.

Na projekte Zmudri pracujeme zadarmo, z vlastného presvedčenia, po nociach a cez víkendy, lebo nás nebaví nadávať na školstvo a čakať, že sa niečo zmení,“  vysvetľuje zakladateľ projektu Julian Gerhart na webe Startlab.sk. Ak ťa ich práca zaujala a dokážeš ich nezištnú prácu oceniť, podpor ich finančným príspekom, alebo aspoň zdieľaním, followom či svojím názorom na sociálnych sieťach.

zdroje: zmudri.sk; startlab.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech