Skupina Nezaočkovaní skončila. Členov lákala hoaxami a strašidelnými príbehmi o očkovaných ľuďoch

  • Ku koncu dezinformačnej skupiny Nezaočkovaní dopomohol aj náš policajný zbor
  • Príspevky boli vulgárne a agresívne, členovia sa povzbudzovali k porušovaniu opatrení
pjimage (50)
Reprofoto: Nezaočkovaní
  • Ku koncu dezinformačnej skupiny Nezaočkovaní dopomohol aj náš policajný zbor
  • Príspevky boli vulgárne a agresívne, členovia sa povzbudzovali k porušovaniu opatrení

Dezinformačná skupina na Facebooku „Nezaočkovaní“ oficiálne skončila, upozornil na to na sociálnej sieti policajný zbor. Ten k tomu pravdepodobne aj dopomohol. Policajti na ňu nedávno upozornili spoločnosť Facebook prostredníctvom špecializovaných kanálov a dnes už skupinu viac nenájdeme.

Problémom, ktorý polícia aj nahlásila bol obsah stránky. Fanúšikom ponúkali dezinformácie a navyše boli príspevky agresívne a podnecovali násilie. Skupina bola medzi slovenskou antivaxerskou scénou pomerne populárna, za pár mesiacov si nazbierala viac ako 35 000 členov.

AJ VĎAKA NÁM FACEBOOK PRAVDEPODOBNE ZRUŠIL DEZINFORMAČNÚ SKUPINU “NEZAOČKOVANÍ”Policajný zbor upozornil…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Friday, July 30, 2021

Príspevky sa dostávali k obrovskému množstvu ľudí a na ich výrobe sa viacerí z nich podieľali. V skupine pribúdali denne desiatky nových statusov, ktoré písali rôzni ľudia. Vyjadriť sa mohol úplne každý a preto bola drvivá väčšina príspevkov buď klamlivá alebo zavádzajúca.

Ich obsah asi nikoho neprekvapí, týkali sa najmä očkovania, koronavírusu a členovia sa medzi sebou povzbudzovali k porušovaniu opatrení. Vo svojich prejavoch boli často vulgárni a agresívni, čo polícia zaznamenala ako bezpečnostné riziko. Objavovali sa tu texty o nebezpečnosti vakcín a aj neoverené príbehy o tom, ako očkovaní ľudia hromadne odpadávajú a zomierajú, či majú iné zdravotné problémy.

V súčasnosti všetko nasvedčuje tomu, že je skupina zablokovaná, nedá sa totiž nikde nájsť. Polícia však ešte nedostala spätnú väzbu od Facebooku a preto nevedia s istotou povedať, či je zmizla len dočasne, alebo nastálo.

Policajný zbor taktiež upozorňuje, že sociálne siete budú naďalej monitorovať a robiť všetko preto, aby sa podobné skupiny, stránky a profily zo sociálneho priestoru nadobro vytratili.

Čo robili nezaočkovaní

Aké sú príspevky v skupine Nezaočkovaní? Sledujú trendy v dezinformáciách a šíria, prinajlepšom, bludy. 

Hrdinovia všedných dní sa tu chvália, ako chodia do obchodov bez rúšok, zdieľajú si strašidelné príbehy o ľuďoch, ktorí doplatili na očkovanie, ale v médiách sa o nich nedozvieš. Očkovanie nazývajú genocídou.

zdroj: Reprofoto: Nezaočkovaní
zdroj: Reprofoto: Nezaočkovaní
Zdroj: HOAXY A PODVODY - Polícia SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech