Skvelá správa: Najhoršie máme za sebou, tvrdia Dáta bez pátosu. Prezradili, kedy by sme mohli uvoľňovať opatrenia

  • Znížená mobilita priniesla v boji s koronavírusom vytúžené ovocie
  • Klesá počet infikovaných, klesá počet hospitalizovaných, klesá počet úmrtí
  • Zdá sa, že Slovensko bude môcť po Veľkej noci pomaly uvoľňovať reštrikcie
uvoľňovanie opatrení
Uvoľňovanie opatrení, ilustračná snímka, TASR/AP Photo/Emilio Morenatti
  • Znížená mobilita priniesla v boji s koronavírusom vytúžené ovocie
  • Klesá počet infikovaných, klesá počet hospitalizovaných, klesá počet úmrtí
  • Zdá sa, že Slovensko bude môcť po Veľkej noci pomaly uvoľňovať reštrikcie

Slovensko sa pomaly prebúdza. Zdá sa, že boj s pandémiou začíname konečne obracať v náš prospech. Vďaka zníženej mobilite obyvateľstva, sme sa dočkali aj prvých výsledkov. Postupne klesajú počty infikovaných, počty hospitalizovaných, rovnako ako aj počty úmrtí. 

Pribudlo 2 301 nakazených a viac ako 100 úmrtí. Zamestnávatelia adresujú Matovičovi urgentnú výzvu

Výbornou správou je, že počty potvrdených prípadov klesajú. Za posledných 55 dní bol maximálny prírastok infikovaných 3. marca – pribudlo nám vtedy 2341 pozitívnych testov. Dnes je počet infikovaných v 7 dňovom priemere 2041, čo teda predstavuje pokles o 300 infikovaných, respektíve o 13 %. Ešte lepšou správou však je, že analytici avizujú ďalší postupný pokles. 

Klesajú nám aj počty hospitalizovaných s potvrdeným vírusom. „Dnes sme tesne nad 3600, maximum sme mali 1. marca na 3850,“ informujú analytici prostredníctvom sociálnej siete. Znamená to teda, že sme za posledných 10 dní klesli o 6 %.

Počet úmrtí na alebo s koronavírusom už prekročil hranicu 10 tisíc. „Je to šialene vysoko, je to 1 825 ľudí na 1 milión obyvateľov.“ Aktuálne patríme ku krajinám, ktoré „vedú“ v počte úmrtí na koronavírus v prepočte na milión obyvateľov.

No krivka sa zvrátila aj tu. „Najvyšší 7 dňový priemer bol 125, dnes sme na 109,“ znamená to teda, že nám klesá už aj počet úmrtí. Analytici taktiež predikujú ďalší pokles.

❗️DOBRÉ, 4x DOBRÉ SPRÁVY NA GREGORA 📉📉📉📉 POČTY INFIKOVANÝCH z PCR testov〽️ – Dnes v 7 dňovom priemere 2041 – Maximum za…

Uverejnil používateľ Dáta bez pátosu Piatok 12. marca 2021

Znížená mobilita priniesla ovocie

Mobilita sa znížila od 1. marca – ukazuje sa, že zníženie mobility malo význam. „ S poklesom mobility sa zlepšuje IZOLÁCIA. So zlepšením izolácie sa obmedzuje ŠÍRENIE. S poklesom šírenia máme menej INFIKOVANÝCH. Ak je menej infikovaných, tak bude menej PACIENTOV. Ak bude menej pacientov, tak budú prázdnejšie NEMOCNICE. Ak budú prázdnejšie nemocnice, tak bude menej ÚMRTÍ.

Slovensko by malo po vzore Škandinávie prispieť ľuďom 1 000 eur na elektrobicykel, tvrdia experti

Analytici z Dát bez pátosu avizujú, že krajina by sa po Veľkej noci mohla postupne otvárať. „Značne premorená krajina (s výraznými rozdielmi v 72 okresoch) vstáva z popola a teší sa na otváranie po Veľkej noci. Postupné očkovanie 4-mi schválenými „západnými“ vakcínami je komplementárnym nástrojom pri budovaní protilátok obyvateľstva. Bude to dobré a dáme to napriek snahám politikov a ich rozhodnutiam.

Obeťami 2. vlny boli seniori 

I keď premiér Slovenskej republiky považuje za obetného baránka pandémie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, analytici z dát bez pátosu však jasne tvrdia, že obeťami druhej vlny pandémie boli seniori.  „SLOVENSKO v II. VLNE OBETOVALO SVOJICH STARKÝCH.“

Za vinníka označili vládu. „Je to výsledok rezignácie na boj s pandémiou od októbra. Je to výsledok nesprávnych rozhodnutí (uvoľňovania namiesto sprísnenia). Je to výsledok neskorého prijatia aj toho mála opatrení, čo sme prijali. Je to výsledok CELO a PLOŠNÉHO prístupu namiesto boja v ohniskách. Bola to zodpovednosť regionálnych hygienikov pod hlavným hygienikom. Bola to zodpovednosť hlavného hygienika pod ministrom zdravotníctva. Bola to zodpovednosť ministra zdravotníctva pod premiérom vlády a vlády ako kolektívneho rozhodovacieho orgánu.

Zdroj: Facebook/ Dáta bez pátosu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech