Slováci dávajú škaredým príbytkom druhú šancu a slušne na tom zarábajú

  • Ak vieš správne investovať, môžeš počítať s tým, že príde zisk
  • Naučiť ťa to môžu Slováci zo spoločnosti PLP invest group, ktorí sa tomu venujú od roku 2017
plp invest group
PLP invest group
  • Ak vieš správne investovať, môžeš počítať s tým, že príde zisk
  • Naučiť ťa to môžu Slováci zo spoločnosti PLP invest group, ktorí sa tomu venujú od roku 2017

V roku 2022 sme sa dostali do bodu, kedy bolo zvyšovanie cien nehnuteľmostí extrémne. Situácia bola taká zlá, že analytici dokonca upozorňovali, aby sme nepočítali s ich poklesom. 

„Práve naopak, očakávame, že budú ďalej rásť, ale tento rast by sa mohol zastabilizovať. Dôvodom rastúcich cien je predovšetkým dlhodobo slabá ponuka nehnuteľností, ktorá nedokáže uspokojiť dopyt,“ uviedla vtedy analytička 365.bank Jana Glasová. 

Hoci sú ceny realít vysoké, neznamená to, že sa do nich neoplatí investovať. Ak si šikovný alebo poznáš tých správnych ľudí, kúpenú nehnuteľnosť dokážeš predať so ziskom aj napriek tomu, že jej rekonštrukcia ťa stála nemalé peniaze.

Naučiť ťa to môžu napríklad páni zo spoločnosti PLP invest group, ktorí vo svojom portfóliu majú niekoľko dokonalých ukážok toho, že to ide.

zdroj: PLP invest group

Spoločnosť bola založená v roku 2017. Jej zakladateľ Peter Škoviera sa v minulosti venoval iným odvetviam, no ako sám hovorí, od roku 2013 si z vlastných financií kúpil niekoľko jednoizbových bytov, ktoré kompletne prerobil a predal.

PLP invest group sa zaoberá realitnou a stavebnou činnosťou na celom Slovensku. Ako uvádza Peter, nemajú problém odkúpiť starší dom, ktorý sa premení na moderné sídlo.

Prácu ponúkne aj šikovným remeselníkom

„Ukázalo mi to cestu, po ktorej sa mám vydať, pretože som v tom videl potenciál. Uvedomil som si, že ak chcem v tomto podnikaní pokračovať vo veľkom, nemôžem byť súčasne manažér, murár a následne realitný maklér,“ vysvetľuje Peter pre Startitup.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: 365.bank

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá