Slováci, dnes za volant nesadajte. V jednom kraji bude mrznúci dážď spôsobovať obrovské problémy (PREDPOVEĎ)

  • Počas piatku (1.12.) sme boli svedkami otepľovania a zmeny snehových zrážok na kvapalné
  • Dnes sa to opäť otočí
poľadovica
Ilustračný obrázok, TASR/Oliver Ondráš
  • Počas piatku (1.12.) sme boli svedkami otepľovania a zmeny snehových zrážok na kvapalné
  • Dnes sa to opäť otočí

Teplotné rozhranie na Slovensko neprináša len dážď, ale aj sneh. Počas piatku (1. 12.) sme boli svedkami otepľovania a zmeny snehových zrážok na kvapalné. Dnes sa to opäť otočí. Portál iMeteo uvádza, že teploty začnú opäť klesať a a zrážky budú snehové.

Medzi prvými to pocíti napríklad Bratislava, no poriadna snehová nádielka neminie ani oblasti ako je Záhorie a okolie. Okrem týchto lokalít však sneženie príde aj inde. Vyššie spomínané tepelné rozhranie sa totiž bude presúvať na východ. Kým v úvode dňa bude snežiť prevažne na väčšine západného Slovenska, do večera to budeme môcť povedať o celom území Slovenska. 

K najnebezpečnejším regiónom bude počas dnešného dňa patriť Spiš. Dôvodom bude mrznúci dážď, ktorý môže viesť ku škodám, napríklad v energetike. 

Na opačnom konci Slovenska, v Bratislave, by počas dnešného dňa mohlo pribudnúť 7 centimetrov snehu. Toto číslo je však oproti tomu, čo čaká Žilinský kraj, úplne minimálne. Na Orave a Kysuciach sneží už od piatku a ide o intenzívne sneženie. Dnes však bude ešte silnejšie, v dôsledku čoho možno predpokladať, že na Kysuciach dnes napadne zhruba 20 centimetrov snehu a na Orave až 35 centimetrov snehu.

Nebezpečné počasie

Portál iMeteo tiež upozorňuje na to, že situácia na slovenských cestách nie je najlepšia. 

Problémy totiž spôsobuje mrznúci dážď, ktorý v poobedných hodinách začal trápiť najmä Spiš. V tejto oblasti bol dážď veľmi intenzívny, v dôsledku čoho na cestách vznikla hrubá vrstva ľadu.

Situácia by sa však mala ešte zhoršiť a mrznúci dážď Prešovský kraj potrápi až do večera. Vrstva ľadu môže mať aj viac ako 5 centimetrov. Pre vodičov teda bude bezpečnejšie, ak po zvyšok dňa ostanú doma.

 

„Ak nemusíte cestovať, radšej nikam nechoďte, podmienky sú na niektorých cestách veľmi nebezpečné. Ešte niekoľko najbližších hodín sa situácia výraznejšie nezlepší, v juhozápadnom prúdení cez oblasť stále postupujú jednotlivé pásma zrážok,“ varuje Slovákov Slovenský hydrometeorologický ústav.

SHMÚ vydáva výstrahy pre tieto okresy >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo, SHMÚ, SITA, Severe Weather, iMeteo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá