Slováci dokázali, že zbožňujú Vlhovú. Lístky na blížiace sa preteky sa beznádejne vypredali

  • Fenomén Vlhovej Slovákov pohltil naplno
  • V januári ju za víťazstvom poženie vypredaný areál
Petra Vlhová a lyžovanie v Demänovskej doline
Ilustračný obrázok, TASR/Miroslava Mlynárová
  • Fenomén Vlhovej Slovákov pohltil naplno
  • V januári ju za víťazstvom poženie vypredaný areál

Petra Vlhová sa na Slovensku zaradila do skupiny športových fenoménov uplynulého desaťročia. Dostala sa do takej spoločnosti, akou sú cyklista Peter Sagan, futbalista Milan Škriniar, hokejista Juraj Slafkovský a mnohí ďalší. Preteky Svetového pohára v lyžovaní si preto Slováci už nenechajú ujsť.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní sa 20. a 21. januára 2024 vráti do Jasnej. Na štartovej listine by okrem Petry nemali chýbať ani tie najväčšie mená súčasného zjazdového lyžovania. Organizátori pretekov v nízkotatranskom stredisku Jasná však oznámili, že sa vstupenky na toto podujatie vypredali už 4 mesiace vopred.

 

Slováci vypredali preteky 4 mesiace vopred

Po tom, ako expresne vypredali lístky za 35 eur a 45 eur, sa len tak „zaprášilo“ aj po dvojdňových vstupenkách vo finálnej cene 55 eur. Vypredané sú taktiež parkoviská v dejisku podujatia. Všetky vstupenky sú registrované na meno a sú neprenosné, informuje SITA.

„Neuveriteľné. Slovenský národ opäť raz potvrdil, že má lyžovanie v krvi. Naozaj sme nečakali, že počas niekoľkých dní bude kapacita Svetového pohára vypredaná. Veľmi si to vážime a je to obrovský záväzok. Je našim spoločným cieľom, aby sa fanúšikovia v januári dočkali naozaj krásneho lyžiarskeho divadla,“ skonštatoval predseda organizačného výboru podujatia Jiří Trumpeš.

Petra Vlhová
zdroj: TASR/TASR/AP

Najlepšie lyžiarky na svete na čele so Slovenkou Petrou Vlhovou a fenomenálnou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zavítajú do Jasnej v januári 2024. Na sobotu 20. januára je naplánovaný obrovský slalom a o deň neskôr slalom, v oboch prípadoch sa prvé kolo začne o 9:30.

Trumpeš zároveň pripomenul divákom, že do hlavnej fanzóny na Bielej Púti bude možný vstup aj bez vstupenky, a tak si sprostredkovane lyžiarsku atmosféru užijú fanúšikovia priamo v areáli Svetového pohára, kde sa budú môcť stretnúť s najlepšími pretekárkami v piatok a v sobotu večer počas verejného žrebovania štartových čísel.

Do programu sa však zrejme aj kvôli Jasnej tentokrát nedostal český Špindlerov Mlyn.

Preteky Svetového pohára odštartujú už túto sobotu

Ako sme ťa informovali v tomto článku na jar tohto roka, Petra doslova vyrástla na lyžiach. Každú zimu rodina Vlhovcov otvorila na lyžiarskych svahoch dvoch zimných stredísk svoje bufety. Práve vtedy Petra a jej brat strávili celé dni lyžujúc a bola to práve Petra, kto opúšťal zjazdovku ako posledný.

Zábava sa zmenila na vášeň a vášeň na kariéru. Keď ako osemročná skončila na svojich prvých pretekoch na ôsmom mieste, jej rodičia sa rozhodli podporiť jej talent, zanietenie odhodlanie tvrdo na víťazstve pracovať.

Petra je súťaživá a so správnou podporou celej rodiny ako šestnásťročná zvíťazila v slalome na Zimných olympijských hrách mládeže v Innsbrucku. Pri jej svetovej premiére v Semmeringu v roku 2012 dosiahla vo veku 17 rokov jedenáste miesto, vďaka čomu sa dostala medzi svetovú elitu. O dva roky neskôr sa Petra práve v Jasnej stala juniorskou majsterkou sveta v slalome.

petra vlhová
zdroj: TASR/Martin Baumann

Odvtedy súťažila na zimných olympijských hrách, dokončila niekoľko sezón svetového pohára, kde dosiahla desiatky pódiových umiestnení. V roku 2019 skončila v celkových výsledkoch svetového pohára na druhom mieste v slalome, obrovskom slalome, aj v celkovom hodnotení. Ôsmeho februára 2018 vyhrala prvú individuálnu medailu pre Slovensko.

V sezóne 2020/2021 sa ako prvá slovenská lyžiarka stala celkovou víťazkou Svetového pohára v alpskom lyžovaní. V sezóne 2019/2020 vyhrala dva malé krištáľové glóbusy za víťazstvá v slalome a paralelnom slalome.

Vlhová je známa svojím bojovným duchom a silnou mentálnou prípravou. Rada pred pretekmi počúva slovenské piesne a má svoj vlastný rituál pred štartom. Najbližšie budeš môcť vidieť Petru Vlhovú v sobotu 28. októbra v rakúskom Söldene, kde Svetový pohár v alpskom lyžovaní odštartuje.

Zdroje: SITA, archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá