Slováci „dostali“ Pelého do Kataru a spustili internetový ošiaľ. Máme aj 17 miliónov videní, tvrdia

  • Slováci do dejiska Majstrovstiev sveta priviedli žijúcu futbalovú legendu
  • Fanúšikovia sa s ňou fotia a zdieľajú ju na sociálne médiá
pelé slovensko katar brazília
Ilustračný obrázok, YouTube/reprofoto/@pepufootballworld6218, TASR/AP/Alessandra Tarantino
  • Slováci do dejiska Majstrovstiev sveta priviedli žijúcu futbalovú legendu
  • Fanúšikovia sa s ňou fotia a zdieľajú ju na sociálne médiá

Slováci sa síce do Kataru nedostali prostredníctvom úspechu futbalovej reprezentácie, ale aj tak sa postarali o zviditeľnenie našej krajiny v pozitívnom svetle. Štábu RTVS sa v dejisku diania futbalových Majstrovstiev sveta podarilo natočiť krátku dokrutku s Pelém, ktorého stvárnil Slovák.

Legendy futbalu síce slovenčinu neovládajú, ale slávny Brazílčan áno, teda aspoň pokiaľ je za neho ktosi prezlečený. Skupina Slovákov sa na Arabskom polostrove rozhodla potešiť fanúšikov, spestriť im zážitok a upútala pozornosť médií po celom svete. 

Netradičný kostým z dielne Slovákov

Po skončení osemfinálových zápasov sa do dejiska šampionátu vydala známa trojica športových komentátorov v zložení Marcel Merčiak, Ľuboš Hlavena a Michal Zeman. Spoločne komentovali väčšinu zápasov skupinovej fázy a osemfinálových stretnutí, a tak nie je žiadnym prekvapením, že RTVS do Kataru poslala tých najskúsenejších zamestnancov. 

Spolu s nimi vycestoval aj malý sprievodný štáb, ktorý sa prihlásil s krátkou reportážou. Tá divákov informovala o netradičnom spojení futbalistu Pelého a Slovenska. „Začiatkom roka nám napadlo, že spravíme nejaké kostýmy na Majstrovstvá sveta a jasnou voľbou bol Pelé. Chceli sme nejakú historickú osobnosť futbalu, tak sme spravili Pelého, Ronalda a rozhodcu,“ informoval jeden z organizátorov jedinečného projektu.

S ponukami od agentúr dlho neotáľali, čo im napokon prinieslo šťastie v podobe priameho kontaktu na Medzinárodnú federáciu futbalových asociácií: „Spravili sme ponuku viacerým agentúram a šli sme do spolupráce s prvou, ktorá sa ozvala. Mali sme strašné šťastie, že pracujú priamo pre FIFU, takže sme na každom zápase, vystupujeme na každom štadióne.“

 

Futbalisti Pelého nepotešili

O tejto zaujímavej možnosti spraviť si fotku s unikátnou podobizňou obľúbenej futbalovej hviezdy informovali viaceré zahraničné médiá. Portál Sports Tiger napísal o „slovenskom fanúšikovi, ktorý mal na sebe trblietavý dres Pelého, a ostatní sa okolo neho zhromažďovali kvôli fotkám“. 

Máme strašne dobré odozvy, ľudia reagujú úplne super, povedal by som, že tie kostýmy sú tu jedny z naj. Na internete to úplne vybuchlo, na niektorých stránkach máme 17 miliónov videní, až sme prekvapení, ja osobne som úplne v šoku,“ tvrdí úspešný Slovák, ktorý spolu s tímom v Katare návštevníkom spríjemňuje Majstrovstvá sveta. 

Okolo samotnej brazílskej legendy sa však v posledných dňoch zhromažďuje čoraz viac lekárov. V tomto článku sme ťa informovali, že Pelé už dlhší čas zápasí so zákernou chorobou. Podľa najnovších informácií u neho liečba chemoterapiou prestala fungovať a 82-ročný velikán je v paliatívnej starostlivosti. Pôvodne mal v nemocnici skončiť pre srdcové zlyhanie a vážne opuchy.

Brazílska futbalová reprezentácia však jeho ani svojich fanúšikov nepotešila. Po štvrťfinálovej prehre s Chorvátskom je už jasné, že si v roku 2022 na svoje konto šiesty majstrovský titul nepripíšu. Zverenci trénera Zlatka Dalića o svojom víťazstve rozhodli až v penaltovom rozstrele. 

Pelého návšteva na Slovensku

Aj napriek tomu, že sme o kombinácii Pelého a Slovenska hovorili ako o netradičnej udalosti, slávny Brazílčan našu krajinu raz navštívil. V roku 1994 sa u nás predstavil futbalový tím Brasil Masters, ktorého súčasťou boli Pelého spoluhráči. Svetový kráľ futbalu prišiel na Slovensko aj so svojou vtedajšou manželkou Assíriou. 

Ako uviedol portál SME, Pelé pri turné navštívil Lučenec, Košice a Prešov, kde ho privítal vtedajší prezident Michal Kováč. Pelého sa snažili osloviť zástupcovia všetkých politických strán nejakým suvenírom. Ironické úsmevy vzbudil dar poslancov za HZDS od Kňažka, Keltošovej a Lexu, ktorí Pelému venovali keramiku s portrétom Vladimíra Mečiara.

Jeden z najlepších futbalistov všetkých čias u nás ochutnal halušky, strapačky a vymenoval mená futbalistov, ktorých uznával. Spomedzi Čechov a Slovákov išlo o Popluhára, Schrojfa a Masopusta. Táto trojica našich reprezentantov si proti Brazílii zahrala v roku 1962 vo finále Majstrovstiev sveta v Chile. Favorizovaným Juhoameričanom vtedy podľahla 1:3, Pelé do súboja pre zranenie nezasiahol.

Zdroje: RTVS, Twiter, Sports Tiger, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá